Чи є ще надія? Експерт з політичних наук розповів, яким чином Україна може забезпечити собі постачання озброєння з США.
Політолог вважає, що існують перспективи для відновлення військової співпраці шляхом укладання комерційних контрактів.
Сполучені Штати призупинили поставки критично важливого озброєння для України. Які кроки слід вжити?
Політолог Володимир Фесенко в інтерв'ю виданню "Говорить Великий Львів" зазначив, що українським делегатам у США слід терміново посилити свою діяльність на всіх фронтах.
На думку експерта, українським працівникам у США, не лише тим, хто зайнятий в посольстві, а й іншим нашим співвітчизникам у Сполучених Штатах, а також урядовцям, слід активніше займатися лобістською діяльністю.
Фесенко акцентував на необхідності залучення професійних лобістських організацій: "Можливо, нам слід скористатися зв'язками наших партнерів і залучити лобістські структури, щоб через американські військово-промислові компанії впливати на адміністрацію Трампа, аби стимулювати інтерес цих компаній до постачання зброї для України".
За словами фахівця, основним напрямком стратегії повинна бути ілюстрація економічних переваг для підприємств США.
"З цього моменту це повинно стати нашим головним завданням. Слід зосередитися на бізнесі, адже це вигідно для американських компаній. Я впевнений, що таким чином ми зможемо вирішити проблему," - зазначив Фесенко.
Політолог підкреслив суттєву трансформацію в стратегії нової американської адміністрації. Він зазначив, що основним викликом на майбутнє є відсутність безкоштовних поставок озброєння з боку США для України.
"В принципі, під час правління Трампа Україні не слід очікувати на безкоштовну допомогу. Епоха безкоштовних ресурсів завершилася," - підкреслив він.
Незважаючи на виклики, Фесенко бачить перспективи для відновлення військової співпраці шляхом укладення комерційних угод. Він зазначає, що існують можливості для відновлення постачання американської зброї в Україну. Це питання активно обговорюється на переговорах.
За його словами, позитивний вплив на вирішення питання може мати розуміння адміністрацією Трампа того, що поставки зброї можуть посприяти переговорному процесу щодо завершення війни в Україні.
Фесенко акцентував увагу на важливості систем протиповітряної оборони Patriot. Під час саміту НАТО Трамп висловив готовність розглянути питання продажу цих комплексів Україні, проте експерт звернув увагу на існуючу проблему нестачі ракет-перехоплювачів.
"Ми прагнемо вести переговори з американською стороною щодо закупівлі нових систем протиповітряної оборони, включаючи установки Patriot, але в той же час стикаємося з нестачею перехоплюючих ракет для цих систем. Ось така непроста ситуація, насправді," – зазначив експерт.
На його думку, пріоритетом має стати забезпечення ракетами для наявних систем: "Зараз робити акцент на ракети перехоплюючі. Оце пріоритет номер один. А по системах ППО Patriot, їх треба замовляти. На них черга на декілька років".
Фесенко також підкреслив, що існує ймовірність укладення угод з іншими державами про передачу черговості на отримання систем Patriot, як це вже мало місце раніше з кількома нейтральними країнами, зокрема зі Швейцарією.
Експерт підкреслив, що нинішні обставини "на даний момент не є критичними для нас, але, на жаль, викликають певні труднощі".
Нагадуємо, що "Телеграф" раніше повідомляв про те, що Колбі ще до свого призначення висловлював критику щодо надання військової допомоги Україні. Він вірив, що Україна зазнає поразки у війні, а також сумнівався у можливості повернення Криму. Крім того, Колбі ставив під сумнів спроможність американської армії здобути перемогу над Росією, не кажучи вже про Китай.