Ніколи не вживайте фразу "до Львову": як слід правильно говорити українською.

Львів - це прекрасне українське місто, яке стало популярним туристичним напрямком. Однак, не всі усвідомлюють, що до Львова слід їхати, а не до Львову.

Отже, йдеться про те, як правильно писати та вимовляти назву цього міста в родовому відмінку. Яким чином слід говорити українською, дізнайтеся в матеріалі на OBOZ.UA.

"У родовому відмінку назв міст слід вживати закінчення "а" або "я", - зазначає мовознавець Олександр Авраменко в своєму відео на YouTube."

Експерт також зазначає, що існують випадки, коли доцільно вживати закінчення "у" або "ю". Це стосується назв, що складаються з двох компонентів.

"Наприклад, можна згадати місто Кривий Ріг або село Зелене Гай," - пропонує філолог.

Також, згідно з правилами, краще казати "поїхав до Львова", а не "поїхав у Львів": прийменник "у" ("в") вказує, що дія спрямована всередину предмета, простору, а "до" - що дія відбувається в напрямі до них. Тобто, коли мова йде про рух до міста, села, селища, то треба ставити прийменник до. Якщо ж мета руху в певному напрямі супроводжується ще додатковими поясненнями, тоді після них може стояти замість прийменника "до" - "у": "Ми їздили на екскурсію у Львів".

Раніше OBOZ.UA обговорював, як коректно іменувати Латвію, Литву та Естонію, а також чому термін "Прибалтика" є невірним.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.