Стабільність серед безладу: у NYT дізналися, що підтримує українців у важкі часи війни.
На відстані від бойових дій на автозаправках продовжують реалізовувати каву, а в ресторанах можна скуштувати піцу та суші.
В Україні спостерігається істотний контраст між фронтовою лінією та звичним життям цивільного населення. Незважаючи на часті тривоги повітряної безпеки, гучні вибухи та активність ворожих дронів, українці не втрачають надії на відновлення нормального життя.
Журналісти The New York Times зустрілися з киянами, які терпляче очікували на зелений сигнал світлофора, перетинаючи вулицю під звуки повітряної тривоги. Вони були вражені тим, як українці все ще намагаються дотримуватися порядку, незважаючи на повномасштабну агресію з боку Росії.
"Так, ракети літають, і все це відбувається, але під колесами автомобіля теж можна загинути. Ти просто прагнеш жити звичайним життям, намагаєшся зберегти якомога більше звичних речей, навіть у часи війни," - поділилася з журналістами 25-річна киянка Маріам Міракян.
У публікації підкреслюється, що навіть далеко від лінії фронту на АЗС продовжують продавати каву, а у ресторанах пропонують піцу та суші. Вечірки тривають, хоча й закінчуються о 23:00, щоб усі встигли повернутися додому до початку комендантської години о 00:00.
Журналісти зазначили, що реакція українців на сигнали світлофора під час переходу дороги є яскравим відображенням їх прагнення до звичайного життя.
"Червоний сигнал вказує на 'стоп', а зелений - на 'рух вперед'. Жовтого кольору немає, отже, немає попереджень і ризиків. Це стосується навіть моментів, коли оголошують повітряну тривогу", - зазначається у статті.
63-річний житель Прилук Володимир Єременко поділився з журналістами, що завжди дотримується правила переходу дороги на зелене світло, навіть коли вигулює свого собаку ввечері, коли на вулиці немає жодного автомобіля.
За словами журналістів, в Україні легко помітити іноземця. Вони зазвичай переходять дорогу, навіть коли на світлофорі горить червоний сигнал, тоді як місцеві жителі хитають головою в бік порушників.
"У Львові вражає те, як люди дотримуються сигналів світлофора для пішоходів, навіть коли навколо немає машин. Відчуття, наче я повернувся додому, в Гельсінкі", - процитували у виданні 24-річного фінського студента Йоганнеса Маямакі, який часто їздить в Україну.
Антон Грушецький, виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології, поділився з журналістами думкою, що терпляче стояти біля світлофора стало невід’ємною частиною культурних традицій українців.
"Це, безумовно, питання звичок — те, що війна не зруйнувала. Суміш усіх цих звичок формує ілюзію звичайного життя, яке є вкрай необхідним для багатьох людей", - зазначив він.
Раніше журналісти BBC поспілкувалися з жителями Києва, щоб дізнатися їхню думку щодо погроз президента США Дональда Трампа запровадити вторинні санкції і 100-відсоткові мита щодо Росії. З'ясувалося, що багато українців налаштовані досить скептично.
Зокрема, киянки Юлія та Аліса висловили свої занепокоєння журналістам щодо ставлення Трампа до президента Росії Володимира Путіна. Вони впевнені, що американський лідер не робить достатньо для того, щоб змусити російського лідера сісти за стіл переговорів.
Житель Києва на ім'я Артем не втрачає оптимізму. Він підкреслив, що хоче, щоб в Україні якомога швидше настав мир.