Нагороди від Нromadske отримали 11 героїв, які своїм прикладом демонструють міць єдності, стійкості та віри.
Видання вручило нагороди представникам різних професій: військовослужбовцям, медикам, ветеранам, волонтерам, художникам, спортсменам та бізнесменам.
До свого 11-річчя видання Hromadske нагородило 11 героїв та героїнь своїх матеріалів, які своїм прикладом показують силу єдності, витривалості та віри. Переможців обирала команда та читачі медіа. Критеріями для оцінки номінантів були досягнення у своїй галузі, вплив на суспільні процеси, активна громадянська позиція, лідерство та чесність.
Так, у спеціальній номінації "Відданість професії" посмертно відзначили журналістку Вікторію Рощину, яка у вересні 2024 року загинула в російському полоні.
"Віка понад п'ять років була частиною команди Hromadske, живучи журналістикою. Її непохитність і рішучість справляли враження, немов вона була безсмертною. З початком повномасштабної війни Віка відкидала страх за свою свободу й життя, щоб донести до світу інформацію про страждання людей в окупованих регіонах", — підкреслили в Hromadske.
Гурт року у сфері музики отримав визнання - це Vivienne Mort.
"Музика цього гурту являє собою вишукане переплетення емоцій, поетичних образів та сміливих нововведень. У 2024 році, після шести років паузи, колектив презентував свій новий альбом під назвою "Фата", що складається з 13 треків і відображає переживання та досвід життя в умовах нової реальності", -- зазначають у медіа.
У категорії "Митець року" перемогу отримав Сергій Жадан – український письменник, музикант, активіст та військовослужбовець Національної гвардії. Він також є засновником радіо "Хартія", яке має на меті "об'єднувати суспільство, що в даний момент переживає роз'єднання", як зазначили в Hromadske.
Захисником року, за версією Hromadske, став Ігор Фльорко з позивним Яр. Під час Революції гідності 17-річний Ігор разом з товаришами їздив з рідного Львова до Києва, щоб не пропустити ключові події країни. А вже у 2015 році пішов служити артилеристом у добровольчий батальйон "Азов". Відтоді він провів на війні майже 10 років (з невеликою перервою на цивільне життя).
Святослав Микитюк здобув нагороду в номінації "Військови медик року". До повномасштабної війни він був хірургом в одному з медзакладів Хмельницького, а нині рятує життя українських захисників на передовій. Медики й самі нерідко стають мішенню для ворожих обстрілів, але попри всі ризики невпинно виконують свою складну місію.
Волонтером року став Олексій Юков, який 24 роки займається пошуком загиблих і зниклих безвісти. Волонтерська пошукова група "Плацдарм", яку він очолює, першою в Україні почала займатися пошуком загиблих -- ще під час війни на Донбасі (АТО). Зараз же волонтери під керівництвом Олексія шукають тіла російських солдатів, місцевих мешканців, яких закатували й убили, українських військових, що загинули, захищаючи незалежність України.
У номінації "Реабілітологи року" перемогу здобула організація Superhumans, яка надає підтримку пораненим військовим та цивільним особам, допомагаючи їм відновити втрачені здібності та відновити впевненість у собі.
Марафонцем року став Роман Кашпур, перший український ветеран з ампутацією кінцівки, який взяв участь у забігах престижної серії World Marathon Majors. На дистанції марафону він відмовився від спеціальних харчів та води, які передбачені правилами. Після ампутації Роман зміг витягти 16-тонний літак по злітній смузі та здійснював штурмові кроки на протезі, призначеному лише для купання.
У категорії "Спортсмен року" нагородили плавця Андрія Трусова, чемпіона Паралімпійських ігор 2024 року. Він володіє золотом та трьома срібними медалями, а також встановив світовий рекорд на дистанції 50 метрів вільним стилем, показавши результат 26,38 секунди.
Одночасно титул спортсменки року отримала легкоатлетка, олімпійська чемпіонка Ярослава Магучіх, яка встановила новий рекорд, подолавши висоту 2,10 м і перевершивши 37-річний показник.
За версією медіа, титул "Бізнес року" отримала компанія "Нова пошта". Як зазначає Hromadske, ця організація "перетворила уявлення про логістичні послуги в Україні та стала символом надійності й оперативності навіть під час війни, забезпечуючи доставку посилок до міст, розташованих поблизу фронту".
У категорії "Натхнення року" була визнана Мілана Компанієць. "Щоб визволити сина з полону, її мати організовувала акції протесту та пресконференції, не оминала Верховну Раду та Міністерство у справах ветеранів. Вона боролася, коли всі навколо закликали зупинитися і скласти руки. Ця нагорода символізує кожен день очікування та незламну силу материнської любові, яка може подолати навіть найтемнішу тишу", — йдеться у повідомленні.
Hromadske заснувало цю відзнаку минулого року, під час святкування свого десятиріччя, з метою вшанування військових, медичних працівників, ветеранів, волонтерів, митців, спортсменів і підприємців, які досягають неймовірних результатів і надихають як медіа, так і його аудиторію.
Также рекомендуем ознакомиться с:
Нагадуємо, що 20 листопада в Києві відбулося урочисте вручення премії "УП 100". Переможців обрали незалежні експерти у співпраці з редакцією видання "Українська правда", оцінюючи їхній вплив на суспільно-політичні події, внесок у перемогу нашої країни та розвиток державності. У рейтинг потрапили представники влади, військові, бізнесмени, журналісти, спортсмени, а також діячі культури та громадського життя.