Загадкове явище: що ми знаємо про таємничу станцію-привид київського метро "Львівська брама". Фотографії.

Станція-примара Сирецько-Печерської лінії метро "Львівська брама" у Києві є одним із найулюбленіших об'єктів міських дигерів та поціновувачів екстремального туризму. Недобудований об'єкт столичного метрополітену оповитий таємницями та легендами.

У Telegram-каналі спільноти "Київ Історичний" з'явилися старі світлини. На даний момент доступ до офіційних платформ має лише персонал метрополітену.

"Львівська брама" — це незавершена станція на Сирецько-Печерській лінії метрополітену, яка залишається закритою, оскільки роботи з її будівництва призупинені. Інакше кажучи, це "примарна станція", що знаходиться між "Лук'янівською" та "Золотими воротами".

Назва цього об'єкта походить від Львівських воріт (брами) Старокиївської фортеці, які колись стояли на місці нинішньої площі з такою ж назвою. Основні роботи з будівництва підземного залу та перонів були завершені ще в 1996 році, проте об'єкт так і не став функціонувати через брак потрібної інфраструктури на поверхні.

Згідно з документами радянських часів, станція мала стати не лише транспортним об'єктом, але й частиною оборонного комплексу. Планували, що вона слугуватиме укриттям для місцевого населення у разі надзвичайних ситуацій. Одна з легенд зазначає, що її проєкт містив велику підземну галерею, яка мала з'єднувати "Львівську браму" із сучасними будівлями Львівської площі. Однак від цієї ідеї відмовилися через брак фінансування.

Протягом двадцяти років занедбаний підземний об'єкт став місцем натхнення для митців. Серед них відзначається письменник і поет Олександр Ірванець, котрий у своїй напівфантастичній оповіді перетворив його на магічний портал. У її сюжеті герой, покидаючи вагон метро на цій станції, піднімається на поверхню і замість Києва опиняється у Львові.

Слід зазначити, що якщо "Львівська брама" все ж відкриється, вона матиме статус однієї з найглибших і найсучасніших станцій у системі київського метро.

Як повідомляв OBOZ.UA, довгий час головними воротами Києва вважався Центральний залізничний вокзал. У 1915 році невідомий фотоаматор зробив кілька фото його головних користувачів - пасажирів.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.