Підготовка до відновлення авіасполучень: "Украерорух" уклав угоду на постачання нового обладнання з французькою компанією Thales.

Державне підприємство "Украерорух", яке займається обслуговуванням повітряного руху в Україні, уклало угоду з французькою компанією Thales Las France SAS на поставку об'єднаного первинно-вторинного радіолокатора, що має функцію швидкого розгортання.

Проект реалізується в рамках грантової угоди, укладеної між урядами України та Франції, інформує пресслужба компанії "Украерорух".

"Це забезпечить якісне та ефективне надання аеронавігаційних послуг у межах поетапного відновлення повітряного руху в небі над Україною", - зазначається у повідомленні держпідприємства.

За інформацією, наданою директором "Украероруху" Андрієм Ярмаком, компанія активно працює над поступовим відновленням польотів цивільної авіації в небі України.

В даний час для "Украероруху" відновлення системи спостереження та радіолокаційного покриття є одним із ключових пріоритетів. Це викликано значними руйнуваннями, які зазнала українська аеронавігаційна інфраструктура в умовах війни. Запровадження нового радіолокатора значно поліпшить спостереження в певній частині повітряного простору України та стане важливим етапом у розвитку аеронавігаційних систем, - зазначив він, коментуючи підписання угоди.

Що відомо про можливість відновлення польотів в Україні?

Згідно з наданою інформацією, Європейська організація з безпеки повітряного руху (Eurocontrol) спільно з "Украерорухом" створили плани для відновлення авіасполучення в українському повітряному просторі після укладення мирної угоди.

У січні цього року з'явилася інформація про те, що міжнародний аеропорт "Львів" на честь Данила Галицького розглядає перспективу запуску рейсів цивільної авіації в умовах воєнного стану, за умови дотримання всіх необхідних стандартів безпеки для літаків, пасажирів і інфраструктури.

Крім того, найбільший європейський лоукостер Ryanair розробляє стратегію, що дозволить відновити авіарейси в Україну протягом чотирьох-шести тижнів після завершення конфлікту з Росією.

У компанії Wizz Air, угорському лоукостері, планують відновити авіарейси в Україну впродовж шести тижнів після оголошення про припинення вогню з Росією.

Наприкінці листопада минулого року повідомлялося, що Авіаційна служба України готова відновити польоти на 95%, але ключовим фактором для цього залишається гарантування безпеки пасажирів.

Перед цим Міністерство розвитку територій та громад, за сприяння посольства США, створило "дорожню карту" для відкриття повітряного простору України в умовах воєнного часу.

Згодом Олександр Кава, заступник міністра фінансів України, висловив думку, що авіаційне сполучення в країні може бути відновлено ще до закінчення бойових дій, але це залежатиме від подальшого розвитку обставин на фронті.

Раніше старший партнер компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон заявляв, що один з українських аеропортів відновить обслуговування міжнародних авіарейсів до кінця січня 2025 року, тоді обговорювалися аеропорти "Львів" або "Бориспіль".

Раніше джерела в уряді повідомляли, що авіаційне сполучення планується відновити до завершення зими 2025 року, а тим часом влада активно працює над пошуком дієвих страхових механізмів.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.