Підсумковий огляд 29 листопада: Воскресіння загиблих та НАТО

В Україну повернули останки 502 загиблих військовослужбовців; Сибіга закликає союзників запросити Україну до НАТО. Кореспондент.net підсумовує ключові події, що мали місце вчора.

В Україні вдалося повернути тіла 502 загиблих військовослужбовців.

За результатами проведених репатріаційних заходів на підконтрольну уряду України територію повернули тіла 502 загиблих військовослужбовців. З-поміж повернених полеглих захисників України: 397 з Донецького напрямку. 24 з Луганського напрямку, 64 із Запорізького напрямку.

Україна звертається до Альянсу з проханням надати запрошення для приєднання до НАТО вже наступного тижня.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга звернувся до своїх колег з країн НАТО з проханням підтримати ініціативу щодо запрошення України приєднатися до Альянсу в результаті зустрічі міністрів, що відбудеться 3-4 грудня. Він підкреслив, що, незважаючи на те, що Україна розуміє неможливість вступу до НАТО до завершення війни, отримання запрошення на даний момент стане яскравим сигналом для російського лідера Володимира Путіна, свідчачи про невдачу в досягненні одного з його ключових завдань — завадити Україні стати частиною Альянсу.

Зеленський висловив думку про можливий кінець конфлікту, якщо території, які перебувають під контролем, стануть частиною НАТО.

Президент України Володимир Зеленський висловив думку, що "гаряча фаза" конфлікту з Росією завершиться, коли неокуповані українські території отримають захист від НАТО. Щодо решти територій, він підкреслив, що їх повернення відбуватиметься через дипломатичні канали. Зеленський також акцентував, що запрошення до НАТО повинно охоплювати всі міжнародно визнані кордони України.

Зеленський ухвалив ряд рішень щодо кадрових перестановок у військових рядах.

Таким чином, на посаду нового командувача Сухопутних військ Збройних Сил України призначено 42-річного генерал-майора Михайла Драпатого. Він з травня до вересня цього року керував оперативним угрупуванням військ у Харкові. Як зазначив президент, Драпатий ефективно організував оборонні дії на Харківському фронті, що дозволило зупинити наступальні дії російських сил.

Президент Володимир Зеленський також ухвалив рішення призначити 37-річного Олега Апостола, командира 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, на посаду заступника головнокомандувача Збройних сил України. Зеленський підкреслив, що Апостол є досвідченим військовим лідером, який зарекомендував себе ефективними діями під час бойових операцій.

Кабінет Міністрів ухвалив нову стратегію щодо політики для ветеранів до 2030 року.

Глава Кабінету Міністрів Денис Шмигаль оголосив, що стратегія має три основні цілі. По-перше, вона спрямована на поліпшення добробуту ветеранів та їхніх родин, а також на відновлення людського капіталу. Другою метою є підвищення поваги до ветеранів та визнання внеску тих, хто загинув. Третя мета полягає в зміцненні національної безпеки та обороноздатності країни, враховуючи досвід ветеранів у формуванні стратегії національної безпеки, їхню участь у розвитку національної ідентичності та підготовці до національного опору.

Сили оборони завдали удару по нафтобазі в Ростовській області Російської Федерації.

Сили оборони вдарили по нафтобазі "Атлас" у Ростовській області Російської Федерації. Внаслідок цього нападу на території об'єкта виникла пожежа, зафіксовано щонайменше два осередки займання. У Генеральному штабі зазначили, що влітку цього року ця нафтобаза вже піддавалася атакам з боку Сил оборони. "Атлас" є складовою частиною російського військово-промислового комплексу, що забезпечує армію РФ нафтопродуктами.

Українські розвідники за допомогою FPV-дронів знищили російський радіолокаційний комплекс під назвою "Зоопарк".

Українські розвідники успішно ліквідували російський радіолокаційний комплекс Зоопарк, вартість якого складає приблизно 1 мільярд гривень. Для виконання цієї операції вони використали чотири високотехнологічні FPV-дрони, кожен з яких оцінюється в 100 тисяч гривень.

Партизани знищили автомобіль з російськими дронами в Курській області, підпаливши його.

Українські партизани виявили місце дислокації екіпажу безпілотних комплексів росіян у місті Рильськ у Курській області. Ворог був помічений під час завантаження автомобіля пластиковими боксами з безпілотниками. Партизани провели успішну диверсію та спалили позашляховик разом із "цінним майном".

У російському порті, ймовірно, стався удар по військовому кораблю.

Внаслідок атаки міг бути пошкоджений великий десантний корабель Петро Моргунов. Місцеві користувачі соціальних мереж повідомляли про "дронову атаку", а згодом уточнили, що було зафіксовано 20 безпілотників, всі з яких нібито були збиті. У мережі з'явилися зображення порту Туапсе в Краснодарському краї, на яких видно значне задимлення на одному з причалів. Цей причал у Туапсе обладнаний кранами для завантаження цивільних суден. Проте, 20 листопада супутникові знімки від SantinelHub зафіксували пришвартування судна довжиною 135 метрів, яке могло бути великим десантним кораблем.

Україна отримала першу бюджетну допомогу від Південної Кореї

Україна отримала фінансову допомогу в розмірі 100 мільйонів доларів від Південної Кореї. Це перша бюджетна допомога від корейських партнерів, яка буде спрямована на підтримку соціальної сфери. Цього року між урядами двох країн була підписана угода, яка дозволить залучити до 2,1 млрд доларів.

На Львівщині не залишилося громад Московського патріархату

Львівська область стала першою в Україні, де більше не існує жодної зареєстрованої релігійної громади Російської православної церкви в Україні. Перед початком агресії Росії у 2014 році на території Львівщини діяло 66 релігійних громад Московського патріархату, а під час повномасштабного вторгнення їх залишалося 54. Протягом воєнного стану 27 громад вирішили приєднатися до Православної церкви України, тоді як ще 27 самостійно припинили свою діяльність.

В Грузії силові структури розігнали акцію протесту на підтримку євроінтеграції. Міністерство закордонних справ висловило свою позицію з цього приводу.

Україна рішуче засуджує застосування сили проти мирної акції протесту в Тбілісі, яка зібралася після заяви прем'єр-міністра Грузії Іраклі Кобахідзе про відмову від переговорів щодо вступу до Європейського Союзу до 2028 року. Так Міністерство закордонних справ відреагувало на події в Грузії. У відомстві зазначили, що загострення ситуації в Грузії є наслідком численних порушень на парламентських виборах 26 жовтня. Всі зафіксовані міжнародними спостерігачами порушення мають бути розслідувані, а винні - притягнуті до відповідальності.

Сирійські повстанці зайшли до Алеппо

Повстанці захопили контроль над західною частиною міста. Асад перебуває в Москві, де зустрівся з Путіним, щоб попросити про повернення російських авіаційних сил та військ, оскільки ключова перевага армії Асада полягала саме у повітряній підтримці. Наземна операція, в результаті якої вже загинуло 132 людини, стала першим масштабним наступом повстанців після оголошеного в березні 2020 року перемир'я.

Чорногорія стала першою країною, яка оголосила учасника Євробачення-2025

На національному відборі Montesong, що відбувся 27 листопада в Подґоріці, перемогу здобула група NeonoeN з композицією CLICKBAIT. Чорногорія повертається до конкурсу після двох років перерви. Найвищий результат країна досягла у 2015 році, коли Knez посів 13-те місце у Відні з піснею Adio.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.