План Келлога для України, відповідь на атаки в Сумах, ядерна зброя в космосі: основні події вихідних.

У Сполучених Штатах і Європі висловили свою реакцію на ракетний удар, завданий Росією по місту Суми.

Спеціальний представник Трампа, Келлог, поділився своїм баченням плану підтримки українського суверенітету після встановлення миру.

Президент США, який висловив своє "розчарування" як щодо Росії, так і України, вирішив продовжити санкційний режим проти Російської Федерації. Представники Кремля зазначають, що не слід очікувати швидкого поліпшення відносин зі Сполученими Штатами.

Засоби масової інформації інформують про зростаючу напругу між Києвом і Вашингтоном у зв'язку з нещодавнім проектом угоди щодо надр. Тим часом, наступного тижня в Туреччині, за чутками, планується зустріч для обговорення питань безпеки в Чорному морі, на якій братимуть участь представники України та Росії.

Трамп вдався до винятків у тарифній політиці, а в самому серці Афін, поруч з головним офісом залізничної компанії, прогримів вибух бомби.

Усе найзначніше та захоплююче з вихідних, 12 і 13 квітня, у дайджесті "Європейської правди".

Підписуйтеся і на наш Telegram-канал - так зручніше отримувати дайджести та іншу важливу і цікаву інформацію.

13 квітня вранці внаслідок ракетного нападу російських військ на центральну частину Сум загинуло понад тридцять мирних жителів, повідомив виконуючий обов'язки міського голови Артем Кобзар.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив про те, що усі відомості щодо російського балістичного удару по Сумах були передані міжнародним партнерам.

Президент України Володимир Зеленський звернувся до міжнародної спільноти, зокрема до США та Європи, з проханням проявити рішучу відповідь.

Він підкреслив, що Росія прагне до такого роду терору і затягує конфлікт.

"Без тиску на агресора мир неможливий. Розмови ще ніколи не зупиняли балістику та авіабомби. Потрібне таке ставлення до Росії, на яке заслуговує терорист. Дякую всім, хто з Україною й допомагає нам захищати життя", - зазначив Володимир Зеленський.

Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова висловила думку, що атака на Суми є ще одним воєнним злочином, скоєним Росією в ряду численних інших. Вона також підкреслила: "Мої співчуття родинам загиблих".

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн висловилася після ракетної атаки Росії на Суми, підкресливши важливість термінових і рішучих дій для встановлення миру в Україні.

Французький президент Емманюель Макрон заявив, що сьогодні очевидно: Росія обирає продовжувати війну всупереч пропозиціям Трампа.

Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні висловила думку, що атака Росії на Суми суперечить миротворчим ініціативам Дональда Трампа.

Виконувач обов'язків канцлера Німеччини Олаф Шольц висловив своє обурення щодо зображень із Сум, зазначивши, що вони "викликають жах". "Ми спостерігаємо за тим, як Росія безжально триває у своїй агресивній війні проти України. Цей конфлікт повинен завершитися, і Росія має нарешті прийняти умови для всебічного припинення вогню", — додав він.

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер висловив думку, що президент Росії Владімір Путін повинен прийняти умови для безумовного та термінового припинення вогню.

"У ці трагічні моменти мої думки з тими, хто постраждав, а також з їхніми родинами. Президент Зеленський показав свою непохитну відданість миру. Тепер Путін має погодитися на незабезпечене і миттєве припинення вогню без жодних умов", - вважає Стармер.

Міністр закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен висловила свою реакцію на ракетний обстріл Сум, запропонувавши три основні кроки для припинення російської агресії: продовжувати підтримувати Україну в її самообороні через надання військової допомоги; зменшити потужності російської армії шляхом введення економічних санкцій; визначити конкретний термін для укладення миру.

Американський посол в Україні Бріджит Брінк, яка завершила свою місію, повідомила, що, за наявною інформацією, у Сумах застосовували ракети з касетними боєприпасами, що значно збільшило рівень руйнувань.

"Наші молитви разом із жителями Сум", - завершила очільниця дипмісії США у Києві свою заяву, у якій не було висловлено засудження чи критики РФ.

Спеціальний представник президента США з питань України Кіт Келлог підкреслив, що удари російських сил по цивільним об'єктам у Сумах виходять за рамки допустимого, і це ілюструє причини, чому Дональд Трамп прагне покласти край конфлікту.

Вчора Дональд Трамп заявив, що переговори, спрямовані на припинення війни в Україні, йдуть добре, але "настав момент, коли ви просто повинні або зробити щось, або замовкнути".

Напередодні, в п'ятницю, американський президент висловив своє невдоволення щодо дій Росії та закликав її активізувати зусилля для досягнення угоди про припинення вогню.

Згодом у Білому домі повідомили, що президент США "виявляє розчарування як щодо Росії, так і щодо України" у процесі мирних перемовин.

"На мою думку, президент ясно висловив, що його постійно розчаровує поведінка обох учасників цього конфлікту", - зазначила речниця Білого дому Керолайн Левітт.

У суботу Дональд Трамп вирішив продовжити санкції, які були введені його попередником Джо Байденом проти Росії.

Кремль заявляє, що не слід очікувати на швидке поліпшення відносин із США.

"Очікувати швидких результатів не варто. Проблеми надто складні і занадто запущені", - зазначив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

Спеціальний представник президента США по Україні Кіт Келлог повідомив, що після встановлення перемир'я суверенітет України міг би бути підтриманий миротворчими силами.

Він вважає, що Україна могла би бути розділена на зони відповідальності союзницьких сил (без американських військ).

За його словами, британські та французькі війська могли б розгорнути на заході країни, російська армія перебувала би на окупованому сході, а між ними були б українські війська і демілітаризована зона.

"Ви можете створити ситуацію, подібну до тієї, що мала місце в Берліні після завершення Другої світової війни, коли місто було поділене на зони: російську, французьку, британську та американську," – зазначив Келлог.

Він висловив припущення, що на базі чинних ліній контролю на сході можна утворити демілітаризовану зону шириною 18 миль (29 км).

Спеціальний представник президента Сполучених Штатів з питань України високо оцінив відновлення діалогу між Вашингтоном і Києвом стосовно угоди про корисні копалини.

Агентство Reuters повідомляє, що між делегаціями України та США виникли розбіжності через нову версію угоди про надра, запропоновану адміністрацією Дональда Трампа. Вказується, що ця остання пропозиція має більш агресивний характер у порівнянні з первісною версією.

"Переговори проходять у надзвичайно конфліктній атмосфері", - зазначило джерело, вказуючи на "амбіційний" план, який був представлений адміністрацією Трампа минулого місяця.

Останній проект забезпечить Сполученим Штатам особливий доступ до українських запасів корисних копалин і зобов'яже Київ вносити всі доходи від видобутку природних ресурсів, які отримують як державні, так і приватні компанії, до спільного інвестиційного фонду.

Запропонована угода, проте, не забезпечить Київ необхідними гарантіями безпеки від США, що є ключовим пріоритетом президента України Володимира Зеленського.

У середу Зеленський підкреслив, що угода щодо видобутку корисних копалин повинна приносити користь обом державам і може бути організована так, щоб підтримувати процеси модернізації в Україні.

Видання Daily Sabah повідомило, що міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан і російський колега Сергєй Лавров обговорили зусилля щодо забезпечення припинення вогню в російсько-українській війні.

Триденний форум, який стартував у п’ятницю в південному турецькому місті Анталія, має за мету обговорення теми "Відновлення дипломатичних відносин у розділеному світі".

Турецькі ЗМІ з посиланням на Міноборони Туреччини повідомили, що наступного тижня в Анкарі відбудеться зустріч щодо безпеки в Чорному морі, де будуть присутні українські та російські представники.

В НАТО висловили стурбованість через можливе розміщення Росією ядерної зброї в космічному просторі.

"Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що існують відомості про те, що Росія розглядає варіант розміщення ядерної зброї у космічному просторі."

А за оцінкою генерального інспектора Бундесверу Карстена Броєра, до 2029 року Росія буде "здатна до широкомасштабного нападу звичайними озброєннями, навіть на територію НАТО".

Мета Путіна, за його словами, полягає в тому, щоб "послабити і знищити НАТО як альянс і дискредитувати нашу західну форму суспільства".

Згідно з висловлюваннями Броєра, 2029 рік визначено як стратегічний термін для модернізації збройних сил Німеччини.

У Бундесвері планують до кінця цього десятиліття залучити додаткові 100 тисяч резервістів.

Уряд Бельгії схвалив ключову угоду, за якою витрати на оборону зростуть до 2% ВВП цьогоріч.

Цікаво, що російський посол у Великій Британії Андрій Келі визнав, що Росія здійснює спостереження за британськими підводними човнами.

У центрі Афін біля головного офісу залізничного оператора вибухнула бомба. Вибухівку, яка містилася в рюкзаку, залишеному біля будівлі, залишив на місці події хтось на мотоциклі без номерних знаків.

Популярний атракціон у німецькому Гамбурзі закривали через невідомого, який розпилив сльозогінний газ.

Голова Сейму Литви застерігає від ймовірності нової масштабної хвилі диверсійних актів.

"Дані, отримані від наших правоохоронних органів, підтверджують, що ми спостерігаємо нову хвилю диверсійних дій, які мали місце в Балтійських країнах, зокрема в Литві. У даний час ці справи знаходяться на розгляді в суді, і ми всі усвідомлюємо, що було заплановано. Нашим правоохоронцям належить здійснити значну роботу в цьому напрямку," - зазначив голова литовського Сейму.

Команда президента Дональда Трампа планує укласти 90 торгових угод протягом 90 днів, проте вже помітні труднощі у швидкому розв'язанні торгової війни, повідомляє Reuters.

Politico повідомляє, що президент США зробив винятки після напруженого тижня на фінансових ринках.

Зокрема, він ухвалив рішення позбавити смартфони, комп'ютери та інші електронні пристрої від своїх універсальних "взаємних тарифів".

Обладнання, що використовується для виробництва напівпровідників, також буде звільнено від тарифів.

Додатково, Дональд Трамп аналізує потенційні виключення з базового тарифу у розмірі 10%.

Велика Британія тимчасово скасовує певні мита, аби допомогти компаніям адаптуватися до торгової війни, ініційованої Трампом, при цьому громадяни країни сподіваються, що уряд зосередить зусилля на відновленні торговельних відносин з Європейським Союзом.

Фрідріх Мерц, який стане наступним канцлером Німеччини, попереджає, що економічна стратегія президента США Дональда Трампа збільшує ризик швидкого настання нової фінансової кризи.

Міністр закордонних справ Нідерландів здійснив візит до Львова, де взяв участь у конференції, присвяченій процесу інтеграції України до Європейського Союзу.

Відповідно до комюніке міжурядової конференції між Україною та Нідерландами, яке стало відомим "Європейській правді", обидві країни вирішили продовжувати співпрацю в ключових напрямках кластера "Основи" в рамках процесу європейської інтеграції. Це включає, зокрема, сфери правосуддя та антикорупційні ініціативи.

Окрім того, в даному документі обидва держави висловили надію, що в поточному році вдасться запустити всі етапи переговорного процесу щодо інтеграції в Європейський Союз.

Нідерланди висловили своє схвалення рішучій відданості України реформам та успіхам, що були досягнуті на шляху до європейського майбутнього, незважаючи на повномасштабну агресію з боку Росії.

Фрідріх Мерц, потенційний канцлер Німеччини, висловив думку, що в умовах війни Україна не може стати ані членом Європейського Союзу, ані НАТО.

В Польщі відбулися перші дебати кандидатів на пост президента.

Турецький катер, який перевозив мігрантів, обстріляв судно берегової охорони Греції біля Лесбосу.

У Чехії розбився спортивний вертоліт.

Кілька тисяч угорців вийшли на сатиричний мітинг проти заборони прайду в Будапешті, а у Белграді пройшов великий провладний мітинг зі зверненнями Орбана і Додіка.

#Суми #Україна #Росія #Суверенітет #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Президент (державна посада) #Президент України #Європейська комісія #Європейський Союз #Італія #Європа #Друга Польська Республіка #Володимир Путін #Володимир Зеленський #Кремль (фортифікаційна споруда) #НАТО #Терор (політика) #Франція #Дональд Трамп #Туреччина #Чорне море #Атака #Сполучене Королівство #Нідерланди #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Джо Байден #Збройні сили Росії #Міністерство закордонних справ (Україна) #Вашингтон, округ Колумбія #Литва #Марк Рютте #Фінляндія #Білий дім #Міністерство закордонних справ #Країни Балтії #Сполучені Штати #Московський Кремль #Диверсія #Еммануель Макрон #Угорці #Воєнний злочин #Корисні копалини #Сейм #Київ #Бомба. #Афіни #Берестейський мир #Фрідріх Мерц #Актерське мистецтво (право) #Збройні сили Франції #Урсула фон дер Ляєн

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.