Події Волинської трагедії стали трагедією для обох народів, - зазначає Міністерство закордонних справ України.

Україна віддає шану всім загиблим, незалежно від їхньої національної приналежності, віросповідання чи місця їхнього останнього спочинку.

DailyLviv.com подає повний текст заяви Міністерства закордонних справ України, оприлюдненої сьогодні, напередодні 11 липня, відтепер названого у Польщі "Національним днем пам'яті поляків - жертв геноциду, скоєного ОУН та УПА на східних територіях Другої Польської Республіки".

"В Україні шанобливо та з глибокою повагою ставляться до історії українського та польського народів. Наші країни переживали різні етапи у своїх взаєминах - від складних періодів історичних суперечностей до сучасного етапу тісного стратегічного партнерства.

Ми усвідомлюємо, наскільки важливою є тема Волинської трагедії для польського народу. Також нам зрозуміло, як глибоко українці переживають болісні моменти своєї історії.

Сьогодні наші народи несуть моральну відповідальність як перед пам'яттю загиблих, так і перед нинішніми та майбутніми поколіннями. Ми повинні зберігати спадщину співробітництва, взаємної довіри та стратегічного партнерства. Наша позиція полягає у підтримці чесного, відповідального та збалансованого історичного діалогу, який не піддається політизації та одностороннім інтерпретаціям. Ми сподіваємося на мудрість наших польських партнерів у оцінці подій нашого спільного минулого.

З метою збереження єдності у захисті нашої свободи від спільного агресора, Росії, ми прагнемо вирішувати всі питання двосторонніх відносин у конструктивному руслі. Україна вже продемонструвала це конкретними діями в останні місяці. Відновлено процес ексгумацій, а також налагоджено конструктивний діалог щодо історичних аспектів. Сподіваємось, що ця діяльність продовжиться без втягування в політику.

Нещодавно в Україні відбулися два загальнонаціональні круглі столи, в яких взяли участь провідні історики та експерти з українсько-польських стосунків. Ці заходи підтвердили, що Волинська трагедія є спільною трагедією обох народів, що вимагає колективних та об'єктивних оцінок, ґрунтуючись на професійних дослідженнях усіх фактів і подій того часу.

Ми акцентуємо на плідній співпраці з Республікою Польща у сфері проведення пошукових та ексгумаційних робіт, а також у належному оформленні місць поховань і встановленні імен всіх загиблих. Подальше продовження цієї спільної діяльності буде сприяти зміцненню взаєморозуміння між нашими народами та відновленню історичної справедливості, а також збереженню пам'яті про події минулого.

Україна також висловила ініціативу щодо відновлення роботи Українсько-польського форуму істориків, а також формату відкритого діалогу - Форуму партнерства. Ці платформи є суттєвими для обміну ідеями та досягнення спільного розуміння.

Перед святом вшанування пам'яті жертв Волинської трагедії, Республіка Польща відчуває підтримку з боку України, яка розділяє горе та смуток польського народу. Проте ми також пам'ятаємо про багатьох українців, які стали жертвами міжетнічних конфліктів, політичних переслідувань та депортацій на польських землях.

Не можна забувати, що Росія робить усе, аби розділити українців і поляків, використовуючи болісні сторінки минулого. На жаль, деякі польські політики свідомо чи несвідомо підіграють агресору в цих зусиллях. Росія насправді наочно демонструє на прикладі Бучі, Ірпеня, Бородянки, Маріуполя, Ізюма, обстрілів Києва, Харкова, Львова, Одеси й інших міст України, що саме вона буде робити в Польщі, якщо її не зупинити в Україні.

У відповідь на виклики, що постають перед нами, важливо виявляти солідарність і зрілість, разом шануючи нашу історичну спадщину. Ми повинні усвідомлювати, що для досягнення спільного майбутнього необхідно знаходити порозуміння, навіть коли йдеться про найскладніші моменти нашого минулого. Лише на основі цієї єдності ми зможемо ефективно прокладати наш спільний шлях до Європи.

Взаємини між Україною та Польщею продовжують бути значущими для обох держав, зважаючи на спільні інтереси та історичні зв'язки між нашими народами, а також на виклики та небезпеки, які представляє російська агресія.

Ми висловлюємо глибоку вдячність Польщі за всебічну підтримку, яку вона надає нашій країні з початку повномасштабної агресії Росії. Ця допомога є яскравим прикладом справжньої єдності з Україною. Лише спільними зусиллями ми зможемо перемогти нашого спільного ворога – агресора Росію – і забезпечити свободу як для України, так і для Польщі.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.