Протягом тижня правоохоронці виявили та зупинили 10 корупційних схем, переважна частина з яких була пов'язана з ухиленням від призову.
Відповідну інформацію надали в Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України, повідомляє Укрінформ.
Протягом тижня правоохоронці, разом з колегами з інших служб, реалізували антикорупційні акції в різних регіонах України. В результаті цих дій було викрито 12 осіб, які отримали за свої "послуги" близько 1,8 мільйона гривень. "Ціна" за допомогу стартувала від 2000 гривень і могла сягати майже 17 000 доларів, в залежності від складності ситуації та пов'язаних ризиків, - зазначається у повідомленні.
Відзначається, що основна частина схем, які були викриті оперативниками та слідчими поліції у співпраці з прокурорами, стосувалася ухилення від призову на військову службу.
Згідно з даними Державного бюро розслідувань, у Львівській області медична сестра однієї з районних лікарень за 1500 доларів пообіцяла чоловікові допомогти у вирішенні питань з експертами, які оцінюють повсякденну функціональність, щодо визнання його непридатним до військової служби через проблеми зі здоров'ям та оформлення групи інвалідності.
"У Рівненській області травматолог, який є членом Військово-лікарської комісії при районному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки, отримав 2000 доларів і 4500 гривень за вирішення аналогічної справи. У Волинській області за 8000 доларів обіцяли допомогти з питанням визначення ступеня непридатності до служби у війську та оформлення відстрочки від мобілізації", - повідомили в поліції.
У Національній поліції України повідомили, що в Полтаві двоє шахраїв обіцяли чоловікові допомогти у вирішенні його проблеми: співробітники територіального центру комплектування оголосили його в розшук через порушення військового обліку. Вказується, що за 4 000 доларів вони гарантували зняття з розшуку.
В Запорізькій області правоохоронці ліквідували ще одну схему ухилення від військової служби. Директор обласної філії університету надавав допомогу "студентам" у процесі навчання без їх фізичної присутності в навчальному закладі. За інформацією Державного бюро розслідувань, ці особи фактично навчалися лише на папері. Відомо, що для уникнення уваги з боку правоохоронних органів, директор залучив посередника.
"Загалом, з початку року оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції заблокували понад 100 корупційних схем у різних сферах економіки. На підставі зібраних доказів 165 фігурантів отримали підозри, а сума отриманої ними неправомірної вигоди сягнула 15 000 000 грн", - заявили у поліції.
За інформацією НПУ, серед підозрюваних є голови та члени лікарських комісій, працівники ТЦК та СП, органів виконавчої влади, міських та районних рад, навчальних закладів, керівники державних установ та їх спільники.
У Національній поліції України звернули увагу на те, що відповідно до чинних норм законодавства, вимагання та отримання неправомірної вигоди з боку посадових осіб, а також вирішення питань за винагороду на користь третіх осіб, карається кримінальною відповідальністю, що може призвести до ув'язнення на термін до 12 років.
Як повідомлялося, на Закарпатті начальнику підрозділу військової частини однієї із бригад територіальної оборони повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди за переведення військового із зони бойових дій на посаду свого помічника.