Польща і Україна в Луцьку віддали шану пам'яті жертв Волинської трагедії.
У неділю, 13 липня, в кафедральному соборі Римо-католицької церкви в Луцьку, що на Волині, відбулася пам'ятна меса на честь жертв Волинської трагедії. У заході взяли участь представники польської дипломатичної місії. Про це інформує Європейська правда, посилаючись на інформацію агентства РАР.
Нещодавно польський парламент проголосував за встановлення 11 липня як Дня пам'яті "жертв геноциду, скоєного ОУН та УПА на східних землях Другої Польської Республіки".
Отже, 13 липня в Луцькому римо-католицькому кафедральному соборі на Волині провели урочисту службу пам'яті жертв Волинської трагедії. У заході взяли участь представники польської громади в Україні, польські дипломати, а також посадовці Волинської області.
На думку єпископа Едварда Кави, який проводив месу, Україна та Польща готові до обговорення важкої історичної події.
Кава підкреслив необхідність ексгумації усіх жертв, щоб визначити їхні імена та вшанувати їх пам'ять. Єпископ також додав, що "відновлення пам'яті" є важливим не лише для польського народу, але й для українців.
"Я думаю, що це допоможе не лише полякам загоїти свої рани, але й нам в Україні це потрібно, щоб дивитися правді в очі, протистояти цій правді. Я переконаний, що це значно зміцнить відносини між Польщею та Україною, між народами. Це також загоїть усі ці рани та нарешті покладе край цій темі", - заявив Кава.
Зазначимо, що після ухвалення польським Сеймом 11 липня Дня пам'яті "жертв геноциду, скоєного ОУН і УПА на східних землях Другої Польської Республіки", українське Міністерство закордонних справ висловило свою стурбованість, зазначивши, що це рішення Польщі суперечить принципам добросусідства між обома державами.
Як повідомляв Львівський портал, у червні Мінкульт дозволив Польщі провести у Львові ексгумацію загиблих у 1939 році військових. Зі свого боку Польща видала Україні аналогічний дозвіл на роботи у с. Юречкова у Підкарпатському воєводстві.
Навесні польські експерти почали археологічні дослідження на місці колишнього села Пужники, що розташоване в Тернопільській області. Після отримання необхідного дозволу від української сторони, вони приступили до пошуків місць поховання приблизно 80 осіб, які загинули у 1945 році.
По завершенні восьмирічної заборони на археологічні дослідження в Пужниках, поляки охарактеризували цю подію як важливий крок вперед у співпраці з Україною.
Польща, як відомо, вважає загиблих у Пужниках складовою частиною Волинської трагедії. Однак українські історики заперечують етнічну природу цих втрат та їх зв'язок з Волинським контекстом через історичні та географічні фактори. У цій статті ми розглянемо, що насправді відбувалося між поляками та українцями у 1943-1944 роках.