Чиновників підозрюють у привласненні 90 мільйонів гривень, виділених на постачання дров для Збройних сил України.
Частину коштів, здобутих незаконним шляхом, що перевищують 1 000 000 доларів, учасники справи використали для купівлі нерухомості та колекційних автомобілів.
Посадовців квартирно-експлуатаційних управлінь та підприємців підозрюють у крадіжці більше 90 мільйонів гривень під час закупівлі дров для Збройних сил України. Частина цих коштів була легалізована через придбання нерухомості, паркомісць та антикварних автомобілів. З відповідною інформацією виступила пресслужба Національної поліції у вівторок, 29 квітня.
Організація складається з восьми членів, серед яких керівники та працівники квартирно-експлуатаційних управлінь і відділів з кількох регіонів, а також підприємці. Підозрюваним може загрожувати покарання у вигляді ув'язнення терміном до 12 років.
Мова йде про очільника Харківського квартирно-експлуатаційного управління (КЕУ), керівника квартирно-експлуатаційного відділу Луганська, начальників паливної групи в цих структурах, а також уповноважену особу, відповідальну за проведення державних закупівель КЕВ, разом з трьома підприємцями.
Фігуранти справи отримували прибуток від закупівлі дров для військових потреб, завищуючи їхню вартість значно вище ринкової. Водночас, деякі підрядні організації купували паливну деревину у інших постачальників за нижчими цінами. Внаслідок цієї схеми учасники злочинної групи привласнили понад 90 мільйонів гривень бюджетних коштів.
Частина цих коштів, що перевищує 1 000 000 доларів, була легалізована через купівлю нерухомості та інших активів.
- 13 автомобілів, 2 з яких радянські раритетні авто ГАЗ-14 Чайка та ГАЗ-3102,
- 18 квартир в Києві, Львові, Харкові та Івано-Франківську,
- 42 паркомісця у Києві, Львові та Харкові,
- Нежитлова споруда площею понад 300 квадратних метрів, розташована в Харкові.
- земельна ділянка площею 1,5 га в Харкові.
Усім учасникам висунуті обвинувачення в участі у злочинній організації відповідно до частини 1 та 2 статті 255 Кримінального кодексу України, а також у легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, згідно з частиною 3 статті 209 ККУ. Крім того, їм інкримінується привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих масштабах за частиною 5 статті 191 ККУ.
З метою компенсації завданих збитків на активи підозрюваних, вартість яких перевищує 36 млн грн, були накладені арешти.
Згадаємо, що керівника квартирно-експлуатаційного відділу в одній зі східних областей підозрюють у недбалому виконанні службових обов'язків під час воєнного стану.
Посадовців квартирно-експлуатаційних управлінь і відділів підозрюють у привласненні бюджетних коштів, які були виділені для оборонних потреб. Загальна сума збитків, завданих державі, становить 123,8 мільйона гривень.
Нещодавно співробітники Державного бюро розслідувань висунули звинувачення двом керівникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Вони придбали планшети на суму понад 50 мільйонів гривень за цінами, що перевищують ринкові на 30%.