Парламент не ухвалив законопроєкт №10242, проте він залишається на порядку денному, - повідомив депутат.

У середу, 18 грудня, Верховна Рада не розглянула законопроєкт №10242, який викликав опозицію з боку журналістської спільноти Медіарух, а також медійних і правозахисних організацій. Проте його знову планують винести на голосування. Про це повідомляє Детектор медіа, посилаючись на народних депутатів Ярослава Железняка та Ярослава Юрчишина.

Зокрема, Ярослав Юрчишин, голова комітету з питань свободи слова, повідомив, що сьогодні, 18 грудня, законопроєкт не був розглянутий, проте його обговорення не скасовано.

"Ми і далі пропонуємо його відкласти, провести на базі Комітету з питань свободи слова діалог з представниками медіа, узгодити компромісний текст законопроекту і тоді повертатися до його розгляду", - сказав депутат.

Він зазначив, що є ймовірність, що законопроєкт може бути знову представлений для голосування у найближчий час, "проте 1600 правок залишаються в силі".

16 грудня Медіарух, разом із медійними та правозахисними організаціями України, вдруге висловив свої побоювання народним депутатам, закликаючи їх відмовитися від підтримки законопроєкту №10242 в його поточному вигляді. У заяві йдеться про те, що цей законопроєкт продовжує ставити під загрозу свободу слова, діяльність журналістів, захист джерел інформації та викривачів корупції в Україні.

Представники медіа та правозахисних організацій відзначили, що нова редакція законопроєкту, яка була виставлена на голосування, не ліквідувала ризики, на які вони акцентували увагу у своїй попередній заяві від 2 грудня. Зокрема, не були враховані важливі зауваження щодо необхідності впровадження надійних механізмів захисту для осіб, які діляться конфіденційною інформацією в інтересах суспільства, включаючи журналістів та викривачів корупційних дій.

У той же день представник партії "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що депутати з різних політичних фракцій планують перешкоджати розгляду законопроєкту №10242, який, ймовірно, буде обговорено на повторному другому читанні в найближчий час.

Львівський портал раніше оприлюднив звернення, в якому журналісти закликають до недопущення ухвалення закону, що передбачає відповідальність за публікацію інформації з реєстру.

Нагадуємо, що 4 грудня 2024 року парламент відмовився підтримати суперечливий законопроект, що передбачав відповідальність за публікацію інформації з реєстру. Проте, лобісти цього неоднозначного проекту не отримали всього 13 голосів для його ухвалення.

Перед цим український журналіст-розслідувач Михайло Ткач пояснював, чому депутатам не слід підтримувати законопроєкт, що може загрожувати викривачам корупційних схем. У Центрі протидії корупції також підкреслили небезпеку цього законопроєкту та повідомили, що народні депутати з президентської партії "Слуги народу" знову намагатимуться просунути спірний закон, який передбачає можливість ув’язнення на 8 років для журналістів і їхніх джерел, що викривають корупцію в Україні.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова - підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.