Реалії широкого цифрового простору: як зберегти міжнародні партнерства в умовах війни та яка цінність українських розробників — інтерв’ю з Кицмеєм.

Тарас Кицмей, співзасновник гіганта вітчизняної ІТ-індустрії Softserve, оцінює перспективи галузі, пояснює, чому українських розробників так цінують в світі, і відповідає на запитання, чи дійсно ШІ примусить незабаром звільняти програмістів.

Тарас Кицмей, співзасновник та член ради директорів української IT-компанії SoftServe, у розмові з NV багато говорить не лише про бізнес, а й -- неочікувано -- про щастя і щасливих людей. Зважаючи на війну, він впевнений, що майбутнє в Україні буде щасливе, якщо поліпшувати освіту, середовище життя та робочі практики. Його компанія долучається до кожного із цих пріоритетів.

SoftServe — це одна з компаній, що стали основою української ІТ-індустрії, і сьогодні вона продовжує впливати на її розвиток. Історія почалася в 1993 році у Львові з команди з 20 розробників, а нині компанія перетворилася на міжнародного гіганта з понад 10 тисячами співробітників у 14 країнах. Згідно з аналітикою NV, у 2024 році її дохід складе 27,1 млрд грн, що робить SoftServe однією з найбільших ІТ-компаній в Україні.

Проте успіхи компанії SoftServe не обмежуються лише українським контекстом: у 2025 році вона була визнана партнером року в Північній Америці компанією NVIDIA, яка є світовим лідером в сфері прискорених обчислень і штучного інтелекту. Це стало результатом інноваційних розробок у сфері генеративного штучного інтелекту. Однак українська компанія на цьому не зупиняється — вона розширює свою присутність, відкриваючи нові офіси в Латинській Америці, інвестує в популярну сьогодні STEM-освіту та досліджує нові технологічні можливості.

Про це та багато іншого Кицмей розповідає в інтерв'ю для NV.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.