Росія має можливість використовувати громадське незадоволення в Україні, яке виникло через законопроект щодо НАБУ та САП: в Головному управлінні розвідки попередили про цю загрозу.

Держава-агресор Російська Федерація, зокрема її спецслужби та кремлівські пропагандисти, уважно аналізують ситуацію в Україні, аби скористатися протестами, пов'язаними з ухваленням закону №12414, для ослаблення нашої здатності протистояти повномасштабній військовій агресії з боку Росії. Проте наше завдання полягає в тому, щоб не дати жодної можливості ворогу реалізувати свої підступні плани.

Таку думку висловлюють в Головному управлінні розвідки. На думку ГУР, Росія планує скомпрометувати Україну на міжнародній арені, щоб зменшити або повністю знищити підтримку Заходу у збройній боротьбі проти агресора.

Підкреслюється, що Росія в Україні має намір використовувати соціальне невдоволення для посилення конфлікту, залучаючи всі доступні ресурси впливу, особливо інформаційні.

"З метою підвищення напруги в протестних рухах, сприяння загостренню поділів та дестабілізації українського суспільства, що може призвести до ослаблення держави в умовах екзистенційної війни, можливі провокаційні акції, організовані з Москви", - зазначають у розвідці.

ГУР МО України нагадує, що українська нація перебуває в умовах геноцидної війни, в якій агресор намагається всіма способами зруйнувати нашу державу, та закликає до виваженості в оцінках і діях.

"Ми не зупиняємося у нашій боротьбі! Слава Україні та її захисникам!" - зазначили в українській розвідці.

Що стало причиною перед цим?

22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414 у другому читанні. Як повідомляє OBOZ.UA, його підтримали 263 депутати, тоді як лише 13 висловилися проти.

Крім того, Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора здійснили спеціальну операцію, спрямовану на усунення російського впливу в Національному антикорупційному бюро. В результаті було встановлено, що кілька детективів мали зв'язки з Росією. Також виявилось, що втікач-нардеп від ОПЗЖ Федір Христенко, який є агентом ФСБ, мав вагомий вплив на діяльність Бюро.

Раніше повідомлялось, що робота НАБУ з самого початку демонструє неефективність і непрозорість та супроводжується скандалами. А на сьогодні орган взагалі перетворився на філію фсб рф, про що його захисники - мовчать. Таку думку у коментарі журналістам висловив політолог Тарас Загородній, коментуючи закон про передавання процесуального нагляду за НАБУ від САП до Офісу генпрокурора.

Українці вимагали, аби глава держави наклав вето на законопроєкт, проте цього не сталося. Ввечері 22 липня президент України Володимир Зеленський все ж підписав законопроєкт №12414. Зробив це й голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

У кількох містах України, зокрема в Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Тернополі, Луцьку, Полтаві та Івано-Франківську, відбулися мирні демонстрації. Люди висловлювали свій протест проти прийнятого Верховною Радою законопроєкту №12414. Учасники акцій висловлювали занепокоєння, що, якщо цей закон буде реалізовано, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура можуть втратити свою незалежність.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.