Росія може здійснити удар по Україні за допомогою "Орешніка": Жданов висловив застереження щодо можливої атаки.

Американське посольство в Україні опублікувало попередження про зростання загроз від російських ракет і дронів. Востаннє схоже попередження там випускали напередодні удару міжконтинетальною балістичною ракетою по Дніпру.

Одночасно, за інформацією, наданою Валерієм Чалим, головою правління Українського кризового медіа-центру та колишнім послом США, з 10 по 19 грудня Росія може здійснити ракетний удар "Орешнік" по Києву або західним регіонам України, щоб продемонструвати Європі "дальність своїх ракетних систем".

Дізнайтеся, до яких дій готується Росія та коли вона може завдати удару, у нашому матеріалі на ТСН.ua.

У своєму повідомленні посольство США наголошує на важливості реагування на повітряні тривоги та швидкого переміщення до сховищ.

"У контексті зростання загрози від російських ракет та безпілотних літальних апаратів, які націлені на важливу цивільну інфраструктуру України, посольство США в Києві рекомендує американцям бути особливо обережними," - зазначено в повідомленні.

Валерій Чалий зазначив, що Росія планує здійснити показовий удар стратегічною зброєю по західним регіонам України або може спробувати атакувати Київ в період з 10 до 19 грудня.

23 листопада російські сили, за інформацією, спробували здійснити запуск другої балістичної ракети, відомої як "Орєшнік", яку називає Путін, з метою атаки на українську столицю, проте запуск виявився невдалим.

Ймовірними цілями, за словами Чалого, можуть бути західні регіони України, оскільки в Кремлі прагнуть продемонструвати далекобійність своєї зброї, яка може досягати європейських країн.

"Зараз знову можливим об'єктом атаки може стати Київ, але ймовірніше це буде територія між Львовом і Ужгородом, зокрема Карпати. Це не є спробою створити паніку чи грати на руку Москві. Це реалії, які мають на меті показати Дональду Трампу та Америці, а також, прежде за все, Європі, власні позиції," -- зазначає експерт.

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що російська армія готова завдати ракетного удару по Україні. Тому це може статися будь-якого дня найближчим часом.

"Ми безперервно відстежуємо активність літаків на аеродромах "Енгельс" та "Саваслейка". Вони регулярно переміщують літаки, у тому числі стратегічну авіацію, та накопичують їх. Наразі відомо про два рейси транспортних літаків Іл-76, які прибули на аеродром "Енгельс-2". Згідно з даними нашої розвідки, вони доставили ракети і в даний час готують їх до використання. Це означає, що вони фактично готові до запуску ракетного удару з використанням стратегічної авіації," – зазначив Олег Жданов у коментарі для ТСН.ua.

За його словами, у посольства США в Україні можуть бути власні розвідувальні дані від американських спецслужб та розвідки.

Вони можуть давати сигнал про свою готовність, і ймовірність отримання наказу на удар зростає. Саме тому і звучать ці попередження. Під час останньої масованої атаки було використано близько 100 ракет. Я вважаю, що вони здатні на подібний масштаб і зараз. Найімовірніше, це був їхній максимум на сьогоднішній день, що вони можуть підняти в повітря для нанесення удару по нам. Мова йде про приблизно 100 ракет і понад сотню "Шахедів", - зазначає Олег Жданов.

Військовий аналітик переконаний, що наміри російської сторони в ході майбутньої масштабної ракетно-дронової кампанії залишаються без змін.

"Шахеди" - це, ймовірно, стосується житлових районів та інфраструктурних об'єктів. Те ж саме стосується і ракет. Важливо зазначити, що під час масштабних ракетних атак по всій Україні, мішенями фактично не є військові об'єкти", - поділився думкою Олег Жданов.

Він переконаний, що ймовірність ракетного нападу могла збільшитися після переговорів між Володимиром Зеленським, президентом США Дональдом Трампом і президентом Франції Еммануельом Макроном.

Росію неабияк бентежить ситуація, коли її інтереси обговорюють без її участі. Лише за два дні, протягом суботи та неділі, кількість політичних заяв від російських представників досягла критичного рівня. Вони висловлюють погрози практично у всіх можливих формах. Чому це відбувається? Справа в тому, що Путін усвідомлює: якщо Трамп, вступивши на посаду, сформує уявлення про необхідність тиснути не на Україну, а на Росію, він діятиме в цьому напрямку, — зазначає Олег Жданов.

Військовий аналітик вважає, що Валерій Чалий, можливо, має доступ до певних розвідувальних відомостей. Проте, на думку Олега Жданова, навряд чи Росія знову застосує "Орешнік" для ударів по Україні.

Технічна експертиза підтвердила, що запуск був здійснений ракетою з комплексу "Рубіж РС-26". Цей інцидент, що стався у Дніпрі, викликав серйозне занепокоєння навіть серед країн, які зазвичай підтримують Росію, зокрема Китаю та Індії. Вони також побоюються, що конфлікт може перейти в небезпечну фазу. Використання таких систем є загрозливим сигналом у контексті ядерної зброї. Це вперше в історії збройних конфліктів, коли міжконтинентальна балістична ракета була застосована в реальних бойових умовах. Тому, на думку Олега Жданова, навряд чи Росія здійснить ще один запуск.

Він підкреслив, що для атаки на Дніпро Путін вирішив використати ракету, яка не входить до складу озброєння збройних сил Російської Федерації. Цей ракетний комплекс є експериментальним.

За словами Олега Жданова, скоріше за все, пуск здійснювали співробітники того наукового інституту, який його розробляє. Вони займаються ним, поки він не закінчить державні випробування. А потім, коли він йде в серійне виробництво, і його приймають на озброєння -- тільки тоді на ньому починають працювати військові.

"І оцей дзвінок начальника генштабу Збройних сил Росії, воєнного злочинця генерала Валерія Герасимова голові Об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльзу Брауну, скоріше за все, був "дзвінком вибачення". І Герасимов пояснював, що армія не має не має ніякого стосунку до запуску цієї ракети. Чому? Тому що система стримування і противажелів в ядерному розумінні працює таким чином: якщо ти хочеш зробити пуск балістичної ракети, ти повинен повідомити, звідки, коли і куди ти будеш її пускати. Якщо ти не повідомляєш про пуск членів оцього ядерного клубу, то вважається, що ця ракета полетить в тих, хто спостерігає. І тоді здійснюється механізм відповідно зустрічного ядерного удару. Тобто фактично в Пентагоні повинні були не дивитися на цю ракету, а дістати ключі, відкрити валізку і почати тиснути на червоні кнопки", -- каже Олег Жданов.

На його думку, оскільки "Рубіж" все ще знаходиться на стадії розробки, кількість ракет, яка може бути у Росії, є обмеженою.

"Перед проведенням державних випробувань ці ракети виготовляються вручну науково-виробничим об'єднанням за спеціальним замовленням. Зазвичай виробляється щонайменше десять одиниць. Випробування вважається успішним, якщо 80% запусків виявилися вдалими. Як правило, проводять десять запусків, і якщо вісім із них успішні, комплекс приймається на озброєння. Як зазначив генерал Буданов, може бути або ще дві ракети, або десять. Отже, ракети для запусків наявні," — зазначив Олег Жданов.

Нагадаємо, внаслідок російської атаки на Запоріжжя 10 грудня кількість загиблих зросла до шести, а поранених -- до 22. Під завалами будівлі в Запоріжжі можуть перебувати п'ятеро людей.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.