Російські війська атакували найдавніший собор Херсона та місцевий театр.
Російські військові здійснили обстріл обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша та Греко-Софійської церкви в Херсоні, яка є важливою архітектурною пам'яткою національного рівня. Інформацію про це оприлюднив Львівський портал.
Про ворожий обстріл 21 липня заявив сам театр, опублікувавши фото з наслідками у соцмережах. Обійшлося без жертв. Втім у будівлі пошкоджено колону, фасад, вхідні двері, а також вікна в театрі-кафе.
"Наш театр, що пережив багато випробувань. У 1943 році фашисти знищили його історичну будівлю, а сьогодні нові агресори знову намагаються завдати шкоди. Сьогодні стався обстріл. Ось такі от 'традиційні цінності' у всій своїй жахливій реальності," - зазначили в Херсонському театрі імені Миколи Куліша.
Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша вважається одним із найзначніших театральних закладів на південь від України. Після початку повномасштабної агресії з боку Росії він не зупинив свою діяльність і переніс вистави до інших міст.
20 липня російські війська атакували Греко-Софійську церкву, про що повідомив Ігор Цуркан, виконавчий директор громадської організації "Херсонська ліга соціальних працівників". Він представив фотографії, на яких видно пошкоджену частину храму. Після обстрілу будівля залишилася без даху і вікон, а також деякі стіни отримали значні ушкодження.
Греко-Софійська церква, зведена в 1780 році, є найдавнішою церквою в Херсоні. Сьогодні вона визнана пам'яткою архітектури національного значення. Цю святиню використовує Українська православна церква Московського патріархату.
Цікаво, що УПЦ МП також повідомила у своїх соціальних мережах про обстріл храму, здійснений російськими військовими. Вони зазначили, що дерев'яні келії спалахнули і згоріли повністю.
Зазначимо, що це не вперше російські окупанти обстрілюють Греко-Софійську церкву у Херсоні, принаймні раз вони це робили у грудні 2023 року. Тоді було пошкоджено вівтарну частину та стелю, вибито вікна.
Греко-Софійський храм, зведений наприкінці XVIII століття, був створений грецькими священнослужителями. Спочатку це була церква з дерева, але з часом її трансформували в кам'яну споруду. Богослужіння проводилися грецькою мовою, і навіть під час ІІ Світової війни вони не зупинялися.
Пам'ятка архітектури національного значення. Освячений храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці, але херсонці називають його просто грецьким. Тут зберігся іконостас з чорного дерева, виконаний вручну грецькими майстрами.
Будьте в курсі найактуальніших та найцікавіших новин Львова - приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу та слідкуйте за нами на Facebook!