Ryanair знову планує відновити свої рейси в Україну, але з однією умовою.
Найбільший бюджетний авіаперевізник Європи, ірландська компанія Ryanair, планує відновити свої рейси до України. Літаки цього перевізника мають намір відновити польоти в Україну через два місяці після завершення конфлікту з Росією.
Згідно з інформацією, наданою The Telegraph, генеральний директор авіакомпанії Майкл О'Лірі висловився на фоні намірів президента США Дональда Трампа завершити конфлікт. Він зазначив, що для відновлення авіасполучення знадобиться приблизно 4-6 тижнів.
"Я щиро сподіваюся, що це відбудеться в цьому році. Я вважаю, що однією з ініціатив, яку зможе реалізувати Трамп, стане оперативне вирішення проблеми незаконного вторгнення Росії в Україну," - зазначив О'Лірі.
Ryanair має намір запустити 24 нових маршрути до Києва та Львова. На думку директора компанії, технічна команда регулярно проводить щотижневі перевірки стану інфраструктури аеропортів. Проте, для того щоб відповідати стандартам Європейського агентства з безпеки польотів (EASA), обов'язковим є офіційне завершення військових дій.
"Зрештою буде потрібно якесь припинення вогню, оскільки EASA нікому не дозволить літати туди, поки не отримає певної впевненості в тому, що там не літатимуть ракети", - пояснив директор авіакомпанії.
Ryanair виявила інтерес до відновлення своїх рейсів в Україні. Перед початком повномасштабного військового вторгнення Росії в лютому 2022 року, коли польоти цивільних літаків були заборонені над усією територією країни, цей авіаперевізник займав друге місце за обсягами перевезень в Україні.
Компанія наразі не має намірів здійснювати рейси до Одеси та Херсона через значні пошкодження, які ці міста зазнали в результаті російських агресій. Майкл О'Лірі висловив думку, що під час президентства Дональда Трампа тиск на Boeing може зменшитися, особливо після інциденту в 2024 році, коли під час польоту Alaska Airlines виявилася втрата дверної панелі літака.
"На мою думку, команда Байдена не надала достатньої підтримки компанії Boeing. Вони перетворили проблему з дверима Alaska Airlines на політичний інцидент. Вважаю, що адміністрація Трампа та особа, яку вони призначать на посаду в Федеральному управлінні цивільної авіації, можуть виявити більшу прихильність", - висловив свою думку авіаексперт.
Як вже зазначав OBOZ.UA, авіакомпанія Ryanair уклала меморандум з урядом України, в якому висловила готовність першою відновити авіарейси до Криму після його деокупації. Проте для цього потрібно буде гарантувати безпеку авіаційного сполучення. Очікується, що після звільнення півострова від російської окупації, до його розвитку також долучаться інші провідні міжнародні компанії.