Сальмонельоз у Львові: за чотири дні кількість госпіталізованих зросла в шість разів.

Всі постраждалі смакували "Сінгапурський чізкейк" у відомому закладі. Їхній стан оцінюється як середньої важкості, проте спостерігається позитивна динаміка.

У Львові, в період з 15 по 18 липня, обласна інфекційна лікарня прийняла 70 пацієнтів, які отруїлися в ресторані "Китайський привіт", що належить футблогеру Міші Кацуріну. Серед постраждалих було дев'ятеро дітей. Всі потерпілі смакували яєчний чізкейк, про що повідомив Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб (ЛОЦКПХ).

Лабораторні дослідження виявили сальмонельоз у двох пацієнтів. У інших присутні подібні симптоми, але аналізи ще не завершені. Згідно з інформацією, опублікованою на офіційній сторінці ЛОЦКПХ у Facebook, можливим джерелом бактерії в чізкейку могли стати сирі яйця, які використовуються в рецептурі.

Ресторатор Михайло Кацурін також став жертвою отруєння. Лікарі оцінюють стан постраждалих як середньої тяжкості, проте спостерігається позитивна динаміка в їхньому одужанні. Цю інформацію журналістам регіонального видання Zaxid.net надав медичний директор обласної інфекційної лікарні Андрій Орфін.

Серед перших симптомів: температура 39-40°, діарея, рвота, слабкість та біль у животі. Отруєння сталося майже одразу після відкриття закладу 13 липня. Госпіталізовані люди розповідали, що погіршення стану помітили ще 14-го липня.

Оскільки Михайло Кацурін є відомим ресторатором та футблогером в Україні, а також чоловіком популярної співачки Надії Дорофеєвої, відкриття його ресторану у Львові зібрало чимало гостей. Серед них були і знамениті блогери, які пізніше поділилися своїм неприємним досвідом отруєння в соціальних мережах. Постраждалі повідомляли про проблеми з запаленням кишківника та ураженням печінки.

Власник ресторану запевнив, що покриє витрати на лікування всіх, хто постраждав. Заклад "Китайський привіт" наразі призупинив свою діяльність. Незважаючи на випадки отруєння, відвідувачі ресторану зазначають, що Михайло Кацурін відкрито і чітко повідомив про ситуацію у своєму закладі та вжив усіх необхідних заходів для її врегулювання.

Поліція відкрила 16 липня кримінальне провадження за ч.1 ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням). Ця стаття передбачає покарання від штрафу до позбавлення волі -- залежно від обставин.

Спалахи сальмонельозу регулярно трапляються у закладах харчування, особливо влітку. У свіжих яйцях бактерій сальмонели нема, але вона може бути у курячому посліді. У їжу потрапляє, якщо сирі продукти недостатньо добре вимити. Або якщо бактерія проникла у яйце через пошкодження у шкаралупі.

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів регулярно надає інформацію про фактори, що сприяють поширенню сальмонельозу, а також про методи його профілактики. Крім сирих яєць, найбільший ризик зараження існує при вживанні заражених і недостатньо термічно оброблених продуктів, таких як м'ясо, риба, птиця та молочні продукти.

Якщо ви виявили ознаки отруєння, важливо терміново звернутися до лікаря. Невчасне лікування сальмонельозу може призвести до серйозних ускладнень, навіть загрозливих для життя.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.