Швидка медична допомога транспортуватиме тяжкохворих пацієнтів до спеціалізованих медичних установ, повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів.

З січня 2025 року бригади екстреної медичної допомоги почнуть транспортувати пацієнтів у критичному стані до спеціалізованих медичних установ замість ближніх лікарень. Це пов'язано з тим, що не всі медичні заклади обладнані необхідними ресурсами для надання належної допомоги, тому таке нововведення має на меті підвищити ефективність медичних послуг та зекономити час, який є життєво важливим для важкохворих. Відповідні зміни були затверджені Кабінетом Міністрів України в Порядку функціонування госпітальних округів та кластерів, про що повідомили на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів, з початку наступного року маршрути для екстреної медичної допомоги підлягатимуть погодженню з Міністерством охорони здоров'я.

Уряд ухвалив нові поправки до регламенту роботи госпітальних округів і кластерів, а також визначення їхніх меж. Починаючи з січня 2025 року, маршрути для транспортування екстреної медичної допомоги будуть узгоджуватися з Міністерством охорони здоров'я України, що покращить якість надання медичних послуг.

"Багато років поспіль існувала практика, коли "швидка" доставляла пацієнта до найближчої лікарні. Проте далеко не завжди найближча лікарня має необхідні потужності, фахівців та обладнання. Через це хворий і лікарі втрачали дорогоцінний час. Адже такі тяжкі стани як інсульт, інфаркт чи політравма вимагають невідкладного медичного втручання. Для розв'язання цього питання, зокрема, і була створена спроможна мережа медичних закладів", -- сказав міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Швидка допомога транспортує пацієнтів до спеціально обраних медичних установ, які оснащені для надання якісної медичної допомоги, підкреслив міністр.

Він також підкреслив, що нова логістична система охопить не лише комунальні медичні установи, а й інші організації охорони здоров'я, які підпорядковуються Міністерству охорони здоров'я. До цього переліку увійдуть заклади вищої медичної освіти, Національна академія медичних наук, а також органи Державного управління справами.

"Це свідчить про те, що такі значущі медичні установи, як Інститут серця або лікарня Феофанія, тепер стануть доступними для всіх. Відповідно, вони також мають бути включені в медичні маршрути", - зазначив Ляшко.

Нагадаємо, що з 1 листопада у Львові запровадили платну систему виклику швидкої медичної допомоги. В пресцентрі Львівської обласної клінічної лікарні повідомили, що виклик екстреної бригади можливий незалежно від тяжкості стану пацієнта за 1 000 грн у межах міста, а за його межами - за 2 005 або 4 010 грн, в залежності від відстані. Для пільгових категорій громадян виклик залишається безкоштовним.

Також 1 листопада уряд України затвердив законопроєкт, який передбачає скасування медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). У представників Кабінету міністрів зазначили, що на їх місце буде розроблена сучасна цифрова система.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.