Символ свободи та єдності: у Львові відкрили найбільший тризуб в Україні, виготовлений із дідухів.
У Львові був створений найбільший тризуб в Україні, виготовлений із 340 дідухів. Його висота перевищує сім метрів.
Дідухи створювали поранені бійці 80-ї окремої Десантно-штурмової Галицької бригади під уважним наглядом 96-річної львів'янки Пелагії Живко, повідомили у Львівській міській раді.
Протягом свого життя ця жінка витримала п’ять війн, зазнала депортації та потрапила до в’язниці. Проте, незважаючи на репресії та тиск з боку радянської влади, вона щороку створювала дідуха на Різдво.
"Цей тризуб має для мене особливе значення – він символізує не лише моє життя, а й історію нашої України. Я пронесла його через Казахстан і Сибір, де навіть у найважчі часи продовжувала в'язати. Мене переслідували, писали на мене доноси, називали бандерівкою, але я відчуваю гордість за нього. Вдячна нашим військовим, з якими ми спільно створювали цей тризуб. Сподіваюся, що ми всі разом доживемо до нашої перемоги," – поділилася вона.
За словами військовослужбовця 80-ї ОДШБр Андрія Бойчука, дідухів плели з жита, вівса та пшениці. Сам процес став своєрідною терапією для захисників, які зазнали поранень на фронті.
"Цей знак втілює нашу єдність та традиції, які ми цінуємо й передаємо з покоління в покоління. Ми прагнемо продемонструвати нашу незламну силу і волю, яку жоден ворог не зможе зламати. Тризуб є символом наших захисників, які бережуть українські території, а також символом десантника, що мужньо тримає оборону до останнього подиху," - зазначив військовослужбовець.
Слід зазначити, що дідух -- це українська різдвяна прикраса з колосків, символ предка-покровителя, а також -- символ урожаю, добробуту та багатства. Дідух має вигляд вертикального поставленого снопа, що складається з найкращого збіжжя, може прикрашатися кольоровими нитками, стрічками, квітами, плодами.
Нагадаємо, що у Миколаєві на Різдвяні свята, 24 та 25 грудня, мережа сімейних кафе FAMILY PALACE разом із колективом Галереї квітів "Теріка" відвідають заклади міста з колядками.
Організатори підкреслюють, що основною метою цього заходу є залучення фінансових ресурсів на підтримку Збройних сил України, а також сприяння популяризації українських культурних традицій.
Попри те, що цього року міська влада Миколаєва відмовилась від святкувань та не встановила традиційну головну ялинку, місцевий бізнес намагається створити атмосферу свята. На фасадах деяких закладів уже з'явилися святкові інсталяції, які привертають увагу перехожих, даруючи відчуття затишку навіть у прохолодну зимову погоду.
Досліджуйте також інформацію про ціни на живі ялинки в Миколаєві. "МикВісті" відвідали різні місця продажу ялинок і дізналися, за які гроші цього року пропонуються ялинки та з яких міст їх доставляють до Миколаєва.