Скільки часу необхідно для накопичення коштів на придбання житла в Україні: статистика по Києву, Львову, Харкову та іншим містам.

Придбання нерухомості в умовах війни залишається недосяжною метою для численних українців.

Незважаючи на повномасштабний конфлікт, питання купівлі та продажу нерухомості в Україні залишається важливим. Однак вартість цього процесу є просто захмарною! У деяких випадках, щоб придбати власне житло, українцям доводиться економити всю свою зарплату протягом десятиліття!

У зв'язку з цим українці дедалі частіше обирають для придбання нерухомості європейські країни. Дехто стверджує, що в деяких з них процес купівлі житла є значно простішим, ніж в Україні. Всі деталі - дивіться в ексклюзивному матеріалі на ТСН.ua.

Придбання житла в Україні в умовах воєнних дій залишається недосяжною метою для багатьох людей. Щоб купити однокімнатну квартиру, необхідно заощаджувати свою зарплату протягом 2 до 10 років – це залежить від міста, в якому ви шукаєте квартиру. Такі дані були отримані експертами ЛУН та Work.ua на основі їхніх досліджень.

Найвища вартість житла в Україні сьогодні спостерігається у Львові, Києві та Ужгороді. У цих містах ціна за квадратний метр на вторинному ринку становить 1500, 1470 та 1270 доларів відповідно.

До списку п'яти міст з найвищими цінами на нерухомість потрапили також Вінниця та Луцьк. Ціна за квадратний метр житла в цих містах становить 1 110 доларів для Вінниці та 1 040 доларів для Луцька.

Таким чином, щоб придбати квартиру, потрібно буде заощаджувати весь свій дохід.

Протягом останніх шести місяців у Львові ціни на вторинному ринку нерухомості зросли на 5%, тоді як в Ужгороді спостерігалося підвищення на 3%. У Києві ж сталося несподіване зниження вартості на 3%, а у Вінниці - на 2%. У Луцьку ж ціни залишилися на колишньому рівні.

В даний час найдоступніші ціни на нерухомість спостерігаються у Херсоні, Запоріжжі та Харкові. Це пояснюється близькістю до зони бойових дій та частими обстрілами з боку Росії. До списку міст з найнижчими цінами на житло також потрапили Суми та Миколаїв. Важливо зазначити, що при проведенні аналізу не враховувалися території, які тимчасово знаходяться під окупацією.

Середня вартість одного квадратного метра на вторинному ринку житла в Херсоні, Запоріжжі та Харкові становить 450, 500 та 590 доларів відповідно. За останні шість місяців ціни в Харкові знизилися на 13%, у Запоріжжі – на 15%, тоді як у Херсоні ціни залишилися стабільними.

У Сумах та Миколаєві вартість одного квадратного метра житлової площі становить 600 доларів. Водночас за останні шість місяців ціна на житло в Сумах знизилася на 8%, тоді як в Миколаєві, навпаки, підвищилася на 2%.

Тож, щоб купити квартиру, доведеться відкладати всю зарплату:

Протягом останніх шести місяців у більшості українських міст спостерігається зниження цін на вторинному ринку нерухомості на 4-6%, за винятком Рівного, де вони виросли на 14%. Для придбання однокімнатної квартири в Рівному вам знадобиться відкладати всю зарплату протягом 8 років. Схожа ситуація спостерігається і в Чернівцях.

Для того щоб купити житло в Житомирі, Черкасах або Полтаві, вам доведеться утримуватися від витрат із вашої зарплати протягом приблизно 7 років. У містах Одеса, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів та Хмельницький необхідно заощаджувати всю зарплату протягом 6 років. Варто зазначити, що ці розрахунки базуються на актуальних даних щодо ринку нерухомості та середніх заробітків.

Враховуючи наведені дані, останнім часом українці почали більш активно інвестувати в житлову нерухомість за межами країни, особливо в Іспанії. Існує кілька причин для цього.

По-перше, це війна проти України. Від початку вторгнення з країни виїхало кілька мільйонів людей, з яких близько 300 000 осіли в Іспанії. Якщо спочатку багато хто орендував житло, то поступово люди стали купувати власну нерухомість. Дехто повернувся в Україну, але забезпечив собі "запасний аеродром".

Ще однією важливою причиною є прагнення захистити свої заощадження від інфляції. Вартість нерухомості в Іспанії стабільно зростає, і, згідно з прогнозами, цей ріст триватиме і в найближчому майбутньому. Багато людей все ще вважають власне житло в Іспанії недосяжною мрією, хоча насправді придбати квартиру всього за один кілометр від Балеарського моря сьогодні можна за ціну, нижчу ніж у Львові. Про це повідомив засновник агентства закордонної нерухомості Юрій Грушецький на ТСН.ua.

"Для купівлі нерухомості в Іспанії не потрібне громадянство чи дозвіл на проживання. Потрібні закордонний паспорт та NIE (ідентифікаційний номер іноземця), який зазвичай оформлюється в імміграційному відділенні поліції. Його також можна оформити і в Консульстві Іспанії в Україні (в Києві). Однак для українців, які оформили тимчасовий захист в Іспанії у зв'язку з війною, цей крок можна вважати автоматично виконаним. У рамках тимчасового захисту українці вже отримують NIE", - пояснив Грушецький.

Наступним кроком для покупця є відкриття рахунку в банку Іспанії та переказ коштів для здійснення покупки. Це є необхідною умовою для придбання вторинної нерухомості, адже відповідно до встановлених норм, оплата проводиться шляхом передачі чека продавцю. Що стосується новобудов, то їх можна придбати, сплачуючи забудовнику з будь-якого банківського рахунку у світі. Головне, щоб платіж здійснювався від особи, яка підписала угоду із забудовником.

Слід підкреслити, що іспанські нормативно-правові акти вимагають підтвердження легітимності походження капіталу. Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) контролює, аби іноземні інвестиції в іспанську нерухомість надходили з законних джерел. Це означає, що покупець зобов'язаний надати документи, які підтверджують походження його коштів. Наприклад, це можуть бути угоди купівлі-продажу нерухомості в Україні або податкові декларації за останні один-два роки, які відображають доходи, що відповідають вартості купленої нерухомості. Також можуть бути прийнятними декларації фізичних осіб-підприємців, - зазначив керівник агентства нерухомості.

Можливо ввезти готівку через митницю з подальшим декларуванням в Іспанії. Крім цього, існує можливість переказу коштів з банківських рахунків у країнах Європейського Союзу, Великій Британії, США, Канаді та інших державах, що підлягають фінансовому моніторингу. Проте, якщо кошти надходять з країн з менш строгим фінансовим контролем, таких як ОАЕ або Туреччина, іспанські банки можуть вимагати додаткові документи, що підтверджують походження капіталу. Якщо ви здійснюєте платіж безпосередньо на рахунок забудовника, ймовірно, у банку забудовника не виникне запитань. Тим не менш, краще бути готовим до будь-яких ситуацій.

В Іспанії є свої особливості у плануванні житла. Зазвичай, тут розташована простора вітальня, що об'єднана з кухнею, а також дві компактні спальні. Іспанці часто проводять час на терасах, які інколи навіть перевершують розміром самі спальні. Як правило, площа таких квартир становить близько 70-80 м². Ціни на нерухомість в Іспанії залежать від кількох основних чинників: регіону, відстані до моря, площі об'єкта, а також від того, чи це новобудова, чи вторинне житло. Барселона є одним з найдорожчих міст країни, де знайти квартиру дешевше 300 тисяч євро практично неможливо через високий туристичний попит та обмежену пропозицію. Натомість, найдоступніші варіанти нерухомості можна знайти на півдні Іспанії, зокрема в Комунідаді Валенсія.

"У Валенсії ціни на вторинне житло стартують від 200 000 євро, тоді як в провінції Аліканте, зокрема в таких містах, як Торрев'єха, Бенідорм та само місто Аліканте, вартість квартир є більш доступною. Середня ціна нових квартир варіюється від 170 000 до 250 000 євро, що залежить від конкретного міста та його відстані до моря. Нові квартири пропонуються з готовим ремонтом, що включає мебльовану кухню, санвузол, а також паркомісце і комору", - повідомив Грушецький.

Вторинне житло в маленьких прибережних містах може починатися з ціни 60 000 євро, проте зазвичай це об'єкти, що потребують ремонту, і знаходяться в малопривабливих районах. Комфортабельні квартири на вторинному ринку, готові для заселення, коштують від 90 до 120 тисяч євро. Однак слід врахувати, що ці помешкання розташовані в будинках, яким вже 30-40 років, з ремонтом, виконаним близько 20 років тому, та з відповідними меблями.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.