Скільки операцій з трансплантації було виконано в Україні протягом року?
Протягом 11 місяців цього року в Україні лікарі здійснили 467 трансплантацій внутрішніх органів. Серед них було пересаджено 311 нирок, 93 печінки та 63 серця. Більш ніж 65% з цих операцій були виконані за рахунок органів від померлих донорів. Цю інформацію оприлюднило Міністерство охорони здоров'я (МОЗ) у середу, 25 грудня.
Найбільша кількість трансплантацій була проведена в Першому медичному об’єднанні Львова, Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова, а також в Інституті серця Міністерства охорони здоров’я України.
Як зазначили в МОЗ, також відбувалася трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин. За рік процедуру провели 376 разів, з них 54 дітям. Торік таких трансплантацій було на 15% менше. Найбільше таких пересадок відбулося в Національному інституті раку, Черкаському клінічному онкологічному центрі та Київському міському центрі нефрології та діалізу.
Окрім цього, у Національному інституті раку було здійснено першу алогенну трансплантацію. На сьогодні такі процедури проводяться вже в чотирьох медичних закладах України.
Незважаючи на труднощі, пов'язані з війною, українські медики продовжують виконувати складні трансплантаційні процедури, зокрема, трансплантацію легень. Першу таку операцію було здійснено у 2021 році. Більш того, українські трансплантологи також виконують пересадки комбінованих органів, таких як серце разом із ниркою, серце і легені, а також підшлункова залоза з ниркою. На сьогоднішній день понад 3 000 пацієнтів очікують на ці рятівні операції, як зазначили у Міністерстві охорони здоров'я.
У лікарні у Львові померла пацієнтка, якій провели першу в історії України пересадку комплексу серця і легенів.
Раніше повідомлялося, що київські лікарі пересадили серце 12-річній дитині.