Спеціальний трибунал для Росії може розпочати свою діяльність у 2026 році, повідомила Каллас.
Висока представниця Європейського Союзу Кая Каллас висловила оптимізм щодо запуску спеціального трибуналу для розслідування агресії Росії проти України, який, за її прогнозами, може почати свою роботу у 2026 році. Цю інформацію вона озвучила під час пресконференції у Львові 9 травня, повідомляє Укрінформ.
"На даний момент Рада Європи працює над формуванням цієї структури та оцінює часові рамки процесу, тому важко дати точну відповідь. Я не бажаю називати конкретні дати, хоча в документах, з якими я ознайомилася, є припущення, що все може бути готове до 2026 року," - зазначила Каллас.
Високопосадовець зазначила, що розслідування військових злочинів Росії вже активно проводяться, оскільки війна в Україні вважається "найбільш детально задокументованою" у своїй історії.
"Ця війна є найбільш зафіксованою в історії, оскільки всі події документуються за допомогою фото- та відеоматеріалів. Ми займаємося цим з самого початку конфлікту. Як тільки війна почалася, ми надали технічну підтримку для збору та документування злочинів, тому з цим немає жодних труднощів. Розслідування продовжується", - зазначила керівниця зовнішньої політики ЄС.
Вона також підкреслила, що злочин агресії є ключовим: "Це стосується дій керівництва (Російської Федерації, - ред.). Йдеться про тих осіб, які ухвалили рішення про початок війни. Без цього злочину не існувало б і інших воєнних злочинів. Тому надзвичайно важливо, щоб цей трибунал зосередився саме на злочині агресії".
Кая Каллас також зазначила, що справжній мир для України можливий лише за умови досягнення справедливості.
Згідно з інформацією Львівського порталу, 9 травня Львів прийняв делегації з 35 країн. Серед гостей були міністри закордонних справ держав-членів ЄС, представники Європейської комісії та Ради Європи, а також дипломати і високопрофільні чиновники.
Європейська делегація у Львові підтримала створення спецтрибуналу щодо злочинів російської агресії проти України. Наразі це початкове рішення, наступний крок - засідання Комітету міністрів Ради Європи 13-14 травня в Люксембурзі, на якому й розпочнеться формальний процес створення трибуналу.