Повідомлено, коли Міністерство оборони закінчить розробку законопроєкту щодо умов демобілізації - Завтра.UA
На даний момент неясно, які саме способи демобілізації військовослужбовців планує презентувати Міністерство оборони.
До 18 грудня 2024 року Міністерство оборони має намір закінчити розробку законопроєкту, який регулює порядок і умови звільнення військовослужбовців зі служби. Про це розповів Роман Костенко, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, в інтерв'ю "Українській правді".
Комітет направив офіційний запит до Міністерства оборони з метою розробки законопроєкту, який регулював би порядок і умови звільнення деяких категорій військовослужбовців під час воєнного стану. Нещодавно отримана відповідь підтверджує, що відповідно до планів Міністерства оборони, проєкт буде завершений у встановлений парламентом строк - до 18 грудня 2024 року, - йдеться у заяві.
Роман Костенко зауважив, що наразі невідомо, які механізми звільнення бійців зі служби запропонує Міністерство оборони України.
Раніше українська військовослужбовиця Тетяна Чорновол заявила, що, ті хто давно воює, мають більше шансів на виживання, аніж новобранці. За її словами, Україна має зробити все, аби бажання військових повернутися додому поступилося бажанню професійного росту.
Крім того, військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної бригади з Маріуполя Сергій Гнезділов повідомив, що вирішив самовільно покинути свою частину. Таким чином, він намагається підняти питання щодо відсутності чітко визначених термінів служби в армії, а також про те, що відповідно до Конституції, українці зобов'язані захищати свою країну.
Раніше стало відомо, що Яворівський районний суд у Львівській області визнав мешканця Львова винним у втечі з військової служби і призначив йому п'ятирічний термін ув'язнення, незважаючи на його намір продовжувати участь у бойових діях.