Суд ухвалив рішення про накладення штрафу за незаконні роботи в львівській будівлі на Ринку.

Справа щодо незаконних робіт тягнеться від листопада 2022 року

Суд ухвалив, що штраф у розмірі 170 тисяч гривень, накладений на компанію "ПФ-Онікс", є законним. Це підприємство почало проведення робіт без дозволу в будівлі на площі Ринок, 40 у Львові, що призвело до пошкодження культурної пам'ятки. Власники компанії планували оскаржити рішення міської ради щодо штрафу та вимогу зупинити будівельні роботи. Про це стало відомо 15 травня з повідомлення Офісу охорони культурної спадщини ЛМР.

Представники "ПФ-Онікс" заявили, що компанія не виконувала жодних робіт. Проте саме вона є власником приміщень і несе відповідальність за їхній стан. Аргументи про процедурні порушення при винесенні постанови суд визнав необґрунтованими - на зміст рішення вони не впливали.

"Рішення ще не набрало законної сили, у разі оскарження буде переглянуто судом апеляційної інстанції. Крім того, раніше в іншій справі суд зобов'язав компанію відновити пам'ятку. Станом на сьогодні вже відкрито виконавче провадження про примусове відновлення", - зазначили в Офісі охорони культурної спадщини.

Аудит об'єктів пам'ятки архітектури національного рівня виявив ряд недоліків у внутрішньому дворику та флігелі кам'яниці. Всі роботи здійснювалися без належних погоджень.

Власники будівлі, не отримавши необхідних дозволів, розпочали роботи з реконструкції історичного об'єкта (фото ЛМР).

Представники комісії зафіксували протиправні дії у спеціальному акті, наклали штраф і звернулися до суду з вимогою відновити пам'ятку. Суд підтримав накладений штраф і відхилив позов компанії "ПФ-Онікс" проти Львівської міської ради, її чиновників та Офісу охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, що порушення були виявлені ще в листопаді 2022 року. Згідно з даними платформи YouControl, ТзОВ "Виробничо-комерційна компанія ПФ-Онікс" спеціалізується на оптовій торгівлі металевими виробами, а також системами водопостачання та опалення. Власниками цієї компанії є львів'яни Богдан Вішка та Мирослав Вус, а керівником підприємства виступає Федір Густей. У лютому 2024 року нові власники, ТзОВ "Арт-галерея на Ринку", заявили про намір відновити зруйнований флігель і здійснити реставраційні роботи. Проте, серед співвласників цієї компанії знову виявилися ті ж самі львів'яни Богдан Вішка та Мирослав Вус.

Триповерхова кам'яниця Зухоровичів була зведена в XVII столітті. У XVIII столітті вона стала власністю монастиря святого Онуфрія. Як зазначається в документі Офісу охорони культурної спадщини, під час реконструкції для митрополита Лева Шептицького над проектом працювали архітектор Бернард Меретин та скульптор Йоганн Георг Пінзель, який виконав балконні консолі. Будівля з мансардою має асиметричне внутрішнє планування та склепінчасті стелі. Балкон підтримується фігурами атлантів.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.