Суд виніс вирок настоятелю церкви за протиправне зведення монастиря Української православної церкви Московського патріархату в Карпатському регіоні.

Монастирський комплекс був споруджений між 2012 і 2021 роками на території, яка була незаконно захоплена.

Турківський районний суд виніс вирок настоятелю православної церкви у селі Радич на Львівщині Ярославу Яворському, який самовільно розбудував Кирило-Мефодіївський монастир УПЦ на захопленій ділянці.

Згідно з даними справи, у період з 2012 по 2021 рік Ярослав Яворський неправомірно заволодів земельною ділянкою площею 1,23 гектари, розташованою в урочищі "Лани" в селі Радич, що в Самбірському районі Львівської області. Разом із спільниками він незаконно збудував на цій території православну церкву та кілька господарських приміщень, зокрема монахський корпус, готель, дзвіницю, а також церкву святого Кирила і Мефодія. Окрім того, на ще одній захопленій ділянці лісу площею 0,48 гектари, він збудував каплицю святого Івана Богослова.

У 2007 році сільська рада Ільниці надала Ярославу Яворському попередній дозвіл на вибір земельної ділянки площею 0,15 га для зведення монастиря в місцевості "Лани". Проте згодом він був зобов'язаний отримати проект відведення цієї ділянки та схвалення для проведення будівельних робіт, що так і не було виконано.

У суді Ярослав Яворський свою провину визнав і пояснив, що дійсно розбудував монастир на спірній ділянці, оскільки вона належала його батьку. Будівництво на цій землі ще у 80-х роках розпочав його батько. Він збудував капличку, гараж та господарські будівлі. Тоді в селі Радич не було цвинтаря, тому під ці потреби батько віддав свій город. Після смерті все своє майно, зокрема й землю, він заповів православній церкві. Ярослав Яворський підтвердив, що у 2007 році дійсно отримав дозвіл від сільради на вибір ділянки, однак подальші погодження він проігнорував, адже вони могли забрати багато часу.

Зважаючи на особливості справи, суддя Марія Волинець з Турківського районного суду ухвалила рішення про визнання Ярослава Яворського винним у незаконному захопленні земельної ділянки за частиною 3 статті 197-1 Кримінального кодексу України. В результаті цього рішення, йому було накладено штраф у розмірі 21,3 тисячі гривень. Під час розгляду справи Яворський самостійно виплатив близько 40 тисяч гривень на покриття судових витрат. Цей вирок має можливість бути оскарженим через апеляцію.

Нагадуємо, що в серпні 2024 року ZAXID.NET інформував про те, що правоохоронні органи, включаючи поліцію та СБУ, займаються розслідуванням випадку захоплення землі, призначеної під монастир поблизу Турки. У той час парафіяни не дозволили представникам влади провести огляд території.

Перед початком широкомасштабного вторгнення на Facebook-сторінці релігійної громади ті, хто переходив до ПЦУ, називали "розкольниками". Як зазначав сайт Galinfo, до квітня 2022 року церква Святого Михайла у Радичі, що є частиною монастирського комплексу, була включена до списку парафій Львівської єпархії РПЦ. Проте в травні 2022 року ця інформація була видалена з веб-сайту.

Село Радич, в якому проживає близько 800 мешканців, знаходиться приблизно за 15 км від Турки. Тут також розташована дерев'яна церква, зведена в 1920-х роках у характерному бойківському стилі. Цей храм є частиною Православної церкви України.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.