Суд ухвалив рішення не зносити самочинно збудований об'єкт, розташований на території Львівської макаронної фабрики.

Львівська макаронна фабрика знаходилася поблизу Мотозаводу на вулиці Городоцькій.

Західний апеляційний господарський суд відмовився повернути в користування Львівської міської ради ділянку на території Львівської макаронної фабрики.

У 2022 році ТзОВ "Фінансова компанія "Українська фінансова обʼєднана група" придбало на аукціоні активи збанкрутілої ВАТ "Львівська макаронна фабрика", розташованої на вулиці Городоцькій, 170. Серед придбаного майна були механічна майстерня площею 345,1 квадратних метра та перебудована нежитлова будівля, яка тепер слугує складом, площею 198 квадратних метрів. Важливо зазначити, що реконструкція нежитлової будівлі в склад відбулася без відповідних дозволів, а міська рада, якій належить земельна ділянка, не давала згоди на проведення таких робіт. Додатково, термін дії угоди на землю площею 1,2 гектара, укладеної в 2004 році між ЛМР та Львівською макаронною фабрикою, закінчився ще у 2014 році. У зв'язку з цим, міська рада подала позов до суду з вимогою знесення самочинної забудови.

Представники ТзОВ "Фінансова компанія "Українська фінансова обʼєднана група"" зазначили, що не несуть відповідальності за вчинки попередніх власників активів. Також варто відзначити, що реконструкція складу у 2005 році була здійснена на підставі рішення виконавчого комітету Львівської міської ради.

З огляду на обставини справи, у липні 2024 року Господарський суд відхилив позов міської ради. Влада вимагала усунути перешкоди для використання земельної ділянки та демонтувати незаконно зведену будівлю. У листопаді апеляційний суд підтвердив це рішення, яке можна оскаржити в касаційній інстанції.

Зазначимо, що ТзОВ "Фінансова компанія "Українська фінансова обʼєднана група"" було засноване у 2016 році в місті Львів. Єдиним власником цієї компанії є Юрій Квіткін, який проживає на Львівщині.

"Львівська макаронна фабрика" почала працювати у Львові ще в радянський період. У 1996 році підприємство приватизували, воно продовжило виробляти макарони. У 2010 році Львівський господарський суд розпочав розгляд справи про банкрутство фабрики через невиконання зобов'язань перед кредиторами. Цю справу суд розглядав більше 11 років, а з 2012 року підприємство офіційно перебувало у стані припинення.

Суд ухвалив рішення про передачу активів збанкрутілої макаронної фабрики в іпотеку, щоб забезпечити виконання зобов'язань перед кредиторами на загальну суму 24,7 млн грн та 23,9 млн грн. У 2019 році Західний апеляційний господарський суд дав дозвіл на реалізацію майна Львівської макаронної фабрики з метою часткового погашення боргів. У липні того ж року державні реєстратори змінили власника нерухомості ВАТ "Львівська макаронна фабрика", передавши права на неї ТОВ "Сітіком Естейт". Колишній керівник фабрики Євгеній Гнатув впевнений, що підприємство було захоплене рейдерами.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.