Суд ухвалив рішення залишити Тетяну Крупу, яка працює в МСЕК, під вартою | УНН
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення про продовження утримання Тетяни Крупи під вартою до 3 грудня, при цьому встановивши можливість внесення застави в розмірі 300 мільйонів гривень.
Сьогодні, 21 листопада, в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду прийняли рішення залишити Тетяну Крупу під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 300 мільйонів гривень. Термін перебування під вартою -- до 3 грудня 2024 року. Про це УНН повідомляє з посиланням на Суспільне.
У разі внесення застави суд зобов'язав покласти на Тетяну Крупу обовʼязки: прибувати за викликом слідчого, прокурора та суду, утриматися від спілкування з працівниками медико-соціальної експертної комісії та людьми, які зверталися до МСЕК з питань, які стосуються цього провадження. Окрім того, повідомляти про зміну місця проживання, здати паспорт та інші документи для виїзду за кордон.
Зловживання під час отримання інвалідності: в МСЕК та обласних прокуратурах проходять обшуки11 лист. 2024, 17:06 * 21980 переглядiв
Тетяна Крупа взяла участь у судовій сесії через відеозв'язок. Її адвокати звернулися з проханням закрити частину засідання, що може містити інформацію про особисті дані та стан здоров'я.
Згідно з інформацією, наданою прокурором Вадимом Сидоренком, слідчі дії включали 22 обшуки, під час яких було вилучено майно Тетяни Крупи. Також були арештовані фінансові кошти. Додатково, накладено арешт на більше ніж 150 об'єктів нерухомості, зареєстрованих як на фізичних, так і на юридичних осіб (компанії).
Прокурор підкреслив, що виявлені під час обшуку фінансові засоби – це лише частина активів, які вдалося виявити слідчим органам.
На судовому засіданні було розкрито, що Крупа володіє титулом "Заслужений лікар України".
Адвокатка Крупи сказала, що рішення Печерського райсуду було ухвалене з порушеннями. Адже, за її словами, це рішення мав виносити ВАКС. Тож попросила скасувати ухвалу, винесену Печерським судом і винести ухвалу у ВАКСі.
Керівницю Хмельницького МСЕК мають намір усунути з депутатського корпусу обласної ради. Дата: 7 жовтня 2024, 13:13. * 12024 перегляди
Крім того, юристка Тетяни Крупи повідомила, що всі фінансові активи її підзахисної заблоковані, і родина Крупи не в змозі їх розблокувати або отримати позикові кошти.
"Згідно КПК розмір застави не має перевищувати 80 прожиткових мінімумів, це близько 250 тисяч гривень. Тоді як для неї застава значно вища (500 млн 1528 гривень)", -- каже захисниця.
Адвокатка також вважає, що для Крупи не слід застосовувати запобіжний захід у вигляді арешту, враховуючи її стан здоров'я. На думку захисниці, їй варто надати можливість вийти на волю під поручительство.
Згідно з думкою ще однієї адвокатки Тетяни Крупи, Анжеліки Моісєєвої, процес вручення підозри і затримання пройшов з численними порушеннями та без належних доказів. Вона зазначила, що Крупа нібито викидала сумки з грошима за вікно.
"Слідство не встановило походження і статки доходу Тетяну Крупи й не взяло до уваги те, що за 2024 рік вона не подала декларацію", -- розповіла Анжеліка Моісєєва.
Суддя роз'яснив, що обвинувачення конфіскувало активи, забрало всі задекларовані доходи, а також максимально можливі прибутки – в результаті залишилося 137 мільйонів. Коли суддя запитав захисницю про походження цих коштів, вона відповіла, що не має змоги це пояснити.
Проте, юристка вважає, що всі пункти, наведенні в обвинуваченні, є лише припущеннями з боку прокурора.
"Всі ризики необґрунтовані й не доведені. Адже жодних доказів її впливу на свідків, можливість для підкупу учасників справи, звʼязків із правоохоронними органами немає. Зокрема, йдеться про виїзд за кордон. Бо Тетяна Крупа є депутаткою, тому й так не може без дозволу покидати територію України", -- сказала Анжеліка Моісєєва.
Захисник також підкреслив, що умови та обмеження, накладені на Крупу в разі внесення застави, є незаконними.
Крупа звернулася до суддів з проханням встановити їй запобіжний захід, який не передбачав би утримання під вартою, а передбачав би можливість внесення застави в розумному розмірі.
"Оскільки всі фінансові ресурси заблоковані, п'ять мільйонів гривень виглядають для мене надто значною сумою."
Після цього обвинувачувана, яка брала участь по відеозвʼязку, розплакалася, пише Суспільне.
Захисники подали клопотання до суддів з вимогою анулювати рішення суду першої інстанції та призначити Тетяні Крупі запобіжний захід, що не передбачає її утримання під вартою, або встановити заставу в адекватному розмірі, відповідно до статті 172 КПК.
Нагадаємо, що 7 жовтня суд Печерського району Києва виніс рішення щодо обрання запобіжного заходу для Тетяни Крупи, встановивши тримання під вартою до 3 грудня з можливістю внесення застави в розмірі 500 мільйонів 1528 гривень. Адвокат Тетяни, Анжеліка Моісєєва, вже подала апеляцію на це судове рішення.
Наразі Тетяна Крупа, родина якої, зокрема, володіє 30 об'єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві та має за кордоном нерухоме майно в Австрії, Іспанії та Туреччині, утримується у звичайній камері столичного СІЗО, розрахованій на чотири людини.