Суддя Європейського суду з прав людини поділився інформацією про специфіку спеціального трибуналу, що розгляне злочини агресії, скоєні Росією.

Суддя Європейського суду з прав людини Микола Гнатовський заявив, що трибунал щодо злочину агресії проти України керуватиметься міжнародним договором та розширеною частковою угодою.

Як передає Укрінформ, про це Гнатовський повідомив у телеефірі.

"Новостворений трибунал буде керуватися насамперед своїм статутом, тобто міжнародним договором, який є в основі роботи цього міжнародного суду, але також і угодою, яка є організаційною основою для створення трибуналу в рамках Ради Європи, а саме так званою розширеною частковою угодою", - розповів він.

Згідно з інформацією судді, у складі трибуналу працюватимуть провідні правники з різних країн Європи.

"Це мають бути особи відповідної кваліфікації, відповідних моральних якостей, які номінуються державами, що беруть участь у роботі спеціального трибуналу", - пояснив Гнатовський.

Суддя також зазначив, що, на відміну від Міжнародного кримінального суду, який займається розслідуванням військових злочинів, злочинів проти людяності та геноцидом, новий трибунал буде зосереджений виключно на агресії.

"Цей спеціалізований трибунал охоплює аспекти, які виходять за межі юрисдикції Міжнародного кримінального суду в Гаазі, зокрема, злочин агресії. Злочин агресії полягає у рішенні розпочати військові дії проти іншої суверенної нації, в даному випадку – України, а також у прийнятті рішення вести цю агресивну війну", – підкреслив Гнатовський.

Як повідомляв Укрінформ, висока представниця ЄС Кая Каллас заявила, що спецтрибунал щодо злочину агресії Росії проти України може запрацювати вже у 2026 році.

У Львові, 9 травня, в рамках святкування Дня Європи, зібралися представники 35 європейських держав, включаючи міністрів закордонних справ, а також лідерів України і Ради Європи. Під час цієї зустрічі було підписано декларацію про створення Спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії стосовно України.

У ній міністри закордонних справ та інші делегати країн-учасниць Коаліції, що займається створенням спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії проти України, висловили радість з приводу завершення технічних робіт над проектами правових інструментів, необхідних для цього.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.