У Львові театр ляльок буде названо на честь його засновниці.

До 80-річного ювілею Львівського театру ляльок йому нададуть ім'я його засновниці Антоніни Мацкевич.

80-ту річницю з часу заснування відзначає сьогодні, 8 квітня, комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський академічний обласний театр ляльок". На урочистості з цієї нагоди у театрі зібралися різні покоління акторів та працівників.

Актори Христина та Антон у театралізованій постановці відкрили завісу історії цієї будівлі та заснування театру. Будівля, зведена у 1912-1913 роках, спочатку слугувала місцем для ремісничої палати та кінотеатру, а в міжвоєнний період перетворилася на Будинок народної творчості.

Ідею заснування Львівського театру ляльок висунула учениця Леся Курбаса Антоніна Мацкевич. Курбас акцентував увагу на звичаях українського народного вертепу і запропонував Антоніні вивчити ляльку, яка, подібно до людини, має свою душу.

Із першою виставою "Гусеня", режисером якої була Антоніна Мацкевич, театр дебютував 8 квітня 1945 року. Допомагав створювати театр чоловік режисерки Сергій Стешенко.

Театрали пригадали головних героїв, які полюбилися глядачам багатьох поколінь: Івасик Телесик, Коза-Дереза, Пан Коцький, веселі ведмежатка і символічні для театру герої Данило Галицький та його син Лев. Антоніна Мацкевич створила 60 вистав і останньою її постановкою стала вистава "Ніч перед Різдвом".

"На засіданні художньої ради ми прийняли рішення назвати наш театр на честь його засновниці Антоніни Мацкевич. У надзвичайно важких умовах радянської окупації вона створила театр ляльок, використовуючи методи, запозичені у вчителя Леся Курбаса. Антоніна наповнила радянську драматургію, що швидко виготовлялася, мистецькими елементами і здійснила постановку дитячої опери М. Лисенка. Вона переховувала бандуриста та учня Олекси Новаківського Юрія Сінгалевича, за що зазнала переслідувань і забуття", — підкреслила керівниця театру Уляна Мороз в своєму виступі.

У ході святкових заходів було нагороджено акторів та співробітників театру, а також озвучено інформацію про тих, хто нині служить у Збройних Силах України. Крім того, говорили про нові театральні постановки, що постали під час війни, а також про притулок, який театр надавав для внутрішньо переміщених осіб.

Сьогодні Львівський театр ляльок є не лише культурною установою, а й місцем, де справжнє мистецтво отримує життя. Тут казки стають реальністю, а кожна вистава перетворюється на унікальну подорож, сповнену емоцій, сенсу та тепла. Театр радий вітати глядачів усіх вікових категорій — і дітей, і дорослих. Висловлюю щиру подяку всьому колективу театру — акторам, режисерам, художникам та технічним працівникам.

Саме завдяки вам театр залишається живим, сучасним і щирим. Ви щоденно даруєте глядачам світло, надію та емоції, які залишаються в серці надовго. Нехай цей поважний ювілей стане новим етапом для злетів і творчих перемог. Бажаю натхнення, вдячної публіки та ще більше яскравих прем'єр!", -- зазначив у виступі голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради Святослав Шеремета.

Театр має намір реалізувати музей, розроблений Влодком Кауфманом, у невикористовуваних просторах свого будинку, з окремим входом.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.