The Economist: У районі Запоріжжя зводять укріплення в anticipation of an impending offensive.
Біля Запоріжжя ретельно будують фортифікації на випадок наступу російських військ, однак деякі українські командири вважають, що РФ поки не готова до масштабної атаки на цьому напрямку.
Source: The Economist
За інформацією української розвідки, Росія планує масштабний наступ на місто Запоріжжя, яке розташоване всього за 30 км від лінії фронту. Точна дата нападу залишається невідомою, проте така стратегія має свої підстави. Запоріжжя, один із трьох залишених центрів важкої промисловості в Україні, є надзвичайно важливим для стабільності та виживання країни як дієздатної держави.
Деталі: У статті зазначається, що нові оборонні споруди зводяться у формі кілець, які розширюються від адміністративного центру області.
"Процес виконується з великою уважністю: мінні поля, інженерні перешкоди, бетонні та металеві конструкції - в контрасті з більш безладною ситуацією в сусідній Донецькій області, де все ще тривають найзапекліші змагання", - зазначає видання.
Водночас, підкреслюється, що не всі українські військовослужбовці вважають, що атака на Запоріжжя є неминучою.
Полковник Олексій Хільченко, командир бригади швидкого реагування "Спартан", нещодавно розгорнутої в Запоріжжі, зазначає, що Росія зайнята в іншому місці. За його словами, росіяни планували відправити дві дивізії (20-30 тисяч військових) для початкового штурму, але половина з них була перекинута в Курську область РФ.
"Лемберг", командир батальйону 118-ї бригади, що тримає оборону на південному заході Запорізької області, погоджується з цією думкою.
"На його думку, росіяни поки не готові до наступальних дій, але коли настане цей момент, перший удар виявиться найбільш потужним."
The Economist також зазначає, що ситуація на фронті в Україні ускладнюється, переважно через проблеми з комплектуванням. Відзначається, що армія вже тривалий час стикається з нестачею бажаючих служити, а кампанія з мобілізації виявилася невдалою, зібравши лише приблизно дві третини від запланованої кількості.
"Високопоставлений український чиновник каже, що він стурбований тим, що ситуація може стати незворотною до весни", - йдеться в матеріалі.
Видання зазначає, що ще однією серйозною проблемою є якість нових призовників. Зокрема, значна частина з них старша за 45 років і стикається зі здоров'яними проблемами.