Транскордонний моніторинг: Україна та Польща об'єднають зусилля у перевірці якості води з річок на своєму кордоні, включаючи вперше аналіз на наявність небезпечного бісфенолу А.

В Україні вперше відбудеться лабораторний аналіз на вміст бісфенолу А у річковій воді на кордоні з Польщею. Бісфенол А — це хімічна сполука, яка міститься в пластикових виробах і здатна впливати на ендокринну, імунну та інші системи організму. Цю інформацію озвучили під час міжнародної конференції, присвяченої транскордонній співпраці в галузі охорони здоров'я. Захід організовано в рамках спільного проекту WaterWatch, який реалізується Львівським центром контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) спільно з Воєводською санепідстанцією в Жешуві, за участі понад сотні спеціалістів з України та Польщі. Про це повідомляє пресцентр Урядового порталу.

Нещодавно відбулася продуктивна зустріч з головним санітарним інспектором Польщі Павелом Гжесьовскі, під час якої обговорили шляхи зміцнення співпраці в галузі охорони громадського здоров'я. Важливими аспектами нашої дискусії стали обмін епідеміологічною інформацією, проведення спільних навчань та розробка єдиних алгоритмів реагування на надзвичайні ситуації на кордоні – це питання, що стосуються нашої безпеки та спільної відповідальності. Проект WaterWatch слугує яскравим прикладом успішної міжвідомчої співпраці, яка допоможе знизити транскордонні загрози для здоров'я населення, - підкреслив Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров'я та головний державний санітарний лікар України.

У рамках проекту буде досліджуватись якість води у чотирьох транскордонних річках -- з української сторони це Вяр та Стрв'яж, з польської -- Шкло та Вишня. Дослідження виконуватимуть фахівці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України спільно з партнерами із санітарно-епідеміологічної станції міста Жешув (Польща). Фахівці перевірятимуть воду на наявність вірусів, бактерій, а також хімічних речовин, зокрема бісфенолу А та мікроцистинів. Для цього буде закуплено необхідне обладнання, реактиви, спецтранспорт, а фахівці пройдуть навчання для роботи з новітніми методами аналізу.

Бісфенол А є ендокринним агентом, здатним впливати на людське здоров'я, навіть якщо його концентрація є досить низькою. Серед можливих наслідків:

Особливо тривожним є накопичення хімічної сполуки Бісфенолу А у воді, яку споживають, а також у природних водоймах, що використовуються для купання, риболовлі чи забезпечення водою.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.