Гастрономічний туризм 2025: 7 кулінарних маршрутів, які зможуть конкурувати з італійськими.
Гастрономічний туризм в Україні активно розвивається: різні регіони прагнуть привернути увагу туристів не лише своїми природними красотами, а й неповторними смаками. Візити за справжніми кулінарними шедеврами стають популярним трендом, що об’єднує релаксацію, місцеві звичаї та справжнє гастрономічне задоволення.
Де провести час в Україні, аби не лише насолодитися відпочинком, але й познайомитися з смачною українською кухнею? Про це інформує РБК-Україна.
В Україні існує безліч локацій, де ви зможете не лише розслабитися, а й відчути смак автентичних страв, місцевих делікатесів та неповторної гастрономічної культури.
Гастрономічний туризм став популярним явищем останніх років, і наша країна готова вразити навіть найвибагливіших гурманів. Ми підготували для вас захопливі маршрути, де місцеві смаки розкриваються через культурні традиції, інгредієнти та людей.
Узбережжя Дунаю - рай для любителів морепродуктів, вина й унікальних молдавсько-болгарських страв. Тут можна скуштувати чорноморського бичка, мідії, мамалигу й знамениту бессарабську бринзу. Варто зазирнути до села Приморське чи Вилкове - там гастрономія йде в тандемі з природною екзотикою.
Відвідайте Болград і Шабо – тут вас чекають вражаючі винні тури, які вже змагаються з численними європейськими виноробними зонами. Не забудьте спробувати мамалигу з бринзою (фото: Вікіпедія).
Традиційний банош із бринзою, копчена ковбаса, гриби, карпатські чаї - гуцульська кухня проста, але дуже насичена. У Верховині, Криворівні та Яворові можна потрапити на сироварні або ж з'їздити на гастроекскурсію з приготуванням страв на вогнищі.Банош із бринзою (фото: Вікіпедія)
Полтава є справжнім символом української гастрономічної культури. У цьому місті можна знайти безліч варіантів галушок, а місцеві кухарі вміло поєднують смак і теплоту домашнього приготування. Обов’язково завітайте до музею галушки та етносадиб, де вас чекають дегустації. Не забудьте про пам’ятний знак, присвячений полтавській галушці (фото: Вікіпедія).
Місто, де кожен район втілює унікальну кулінарну концепцію. Кав'ярні, що спеціалізуються на обсмажуванні зерен, оригінальні ресторани, львівський сирник і різноманітні настоянки — гастрономічні враження тут забезпечені. У околицях можна знайти сироварні, виноробні та фермерські господарства.
А ще - крафтове пиво, м'ясні майстер-класи та справжня галицька кухня, аналогів якої у світі просто не існує.Львівська копальня кави (фото: Хостели "Леосфера")
Ужгород, Мукачево і Хуст, а також села Буштино та Нижнє Селище, є справжніми гастрономічними осередками, де переплітаються угорська, чеська та українська кухні. Тут ви можете насолодитися бограчем, лечо, домашніми винами та сирами, які представлені на місцевих фестивалях і в затишних родинних садибах. Не забудьте спробувати справжній закарпатський леквар та відвідати хоча б одну винну дегустацію. Бограч (фото: Вікіпедія)
Невідома гастрономічна область, яка вражає стародавніми рецептами та місцевими інгредієнтами: квашені груші, медова настоянка, борщі з вишнею та булани. Туристичні маршрути тут часто об’єднують гастрономічні традиції з історичними пам’ятками – від Батурина до Седнева. Булани (фото: Чеline)
Цей край вражає простотою та автентичністю. Волинська кухня - це деруни з часниковим соусом, юшка з білими грибами, квашені овочі, квас з буряків, капусняк, страви з риби, м'ясо з димку та узвари.
У селах навколо Шацьких озер та Колодяжного можна потрапити на гастровечорниці з піснями, самогонкою й домашніми стравами, приготованими за рецептами прабабусь. Любешів та Ковель стали новими точками на гастромапі України. А ще - це край дикої природи, тиші й справжньої поліської гостинності.Деруни (фото: freepik.com)
Можливо, вам також буде цікаво: