У Києві відбулася велика протестна акція проти підпорядкування НАБУ генеральному прокурору. Подібні мітинги також заплановані в ряді інших міст.

Зображення: Віталій Ткачук Київ, 22 липня Підписуйтесь на наш Tелеграм канал

Сьогодні о 20:00 в кількох українських містах, у тому числі й у столиці, стартували акції протесту у зв'язку з прийняттям Верховною Радою законопроєкту, що містить правки щодо підпорядкування НАБУ та САП генеральному прокурору. Оголошення про ці заходи з'явилося одразу після голосування та надзвичайно швидкого підписання законопроєкту спікером Ради Русланом Стефанчуком. Наразі не зовсім ясно, чи встиг президент підписати документ, адже на сайті Верховної Ради в даний момент тривають "технічні роботи". Проте, депутат Ярослав Железняк зазначив, що президент уже поставив свій підпис.

У Києві ветеран Дмитро Козятинський анонсував збір на акцію в акаунті X. Місце проведення обрано в безпосередній близькості до Офісу Президента - це Театр імені Івана Франка.

Зображення: Віталій Ткачук Громадяни виготовили плакати для акції протесту.

Зображення: Віталій Ткачук

Зображення: Віталій Ткачук Акція була оголошена на 20-ту годину

Зображення: Віталій Ткачук

Зображення: Віталій Ткачук

Зображення: Віталій Ткачук

"Як ветеран, я вважаю за важливе, щоб моя ініціатива отримала підтримку насамперед від звичайних громадян, які небайдужі до нашої справи. Тому я прошу політичні партії та їх представників утриматися від участі в цій акції. Давайте домовимося, що захід відбудеться без політичної символіки та спікерів, які прагнуть висловити свої думки," - наголосив він.

Згідно з повідомленнями кореспондента ЛБ, біля театру в Києві зібралися близько 2000 осіб. У акції беруть участь, серед інших, молоді люди та ветерани війни, які виступають проти передачі НАБУ і САП під контроль Генеральної прокуратури.

Учасники акції принесли з собою картонні плакати, на яких були написані лозунги протесту: "Сором", "Геть руки від НАБУ", "Поверніть до Європи".

Також молоді люди аплодують і вигукують: "Вето на закон!".

До протестної акції приєдналися ветеран та голова громадської ради при Міністерстві оборони Юрій Гудименко, актор Олександр Хоменко, захисник Дмитро (Орест) Козацький, волонтер Сергій Притула та багато інших.

Зображення: Віталій Ткачук

Зображення: Віталій Ткачук

Зображення: Віталій Ткачук

Зображення: Віталій Ткачук Протест у Києві

Зображення: Віталій Ткачук Протест у Києві

Зображення: Віталій Ткачук Протест у Києві, серед учасників - ветеран Олександр Терен

У Дніпрі збір оголосили біля готелю "Україна", у Львові - біля пам'ятника Шевченку, повідомила військовослужбовиця Аліна Михайлова.

Контекст

Внесення правок до законопроєкту відбулося через добу після масових обшуків у співробітників НАБУ і позапланової перевірки САП на предмет дотримання правил поводження з державною таємницею. Учора СБУ, Офіс Генпрокурора і ДБР повідомили про слідчі дії, пов'язані зі співпробітниками НАБУ.

У самому Бюро повідомили, що одночасно провели більше 70 обшуків у 15 колег, деякі з яких стосувалися справ про дорожньо-транспортні пригоди 2021 та 2023 років, про які вже були обізнані відповідні органи.

Деякі питання стосуються потенційної співпраці детективів з Російською Федерацією.

Детективів НАБУ також було звинувачено в тому, що вони нібито допомагали бізнесмену Геннадію Боголюбову в його виїзді за межі країни. Проте в НАБУ спростували ці звинувачення, назвавши їх випадковістю, і пояснили, що їхні співробітники вирушили на захід за запрошенням іноземної організації.

Посли країн G7 вчора висловили своє серйозне занепокоєння у зв’язку з останніми подіями. Представники українського офісу Transparency International вважають, що це свідчить про намір влади підпорядкувати незалежні антикорупційні інституції. Крім того, в Європейському Союзі також зробили заяви на цю тему, підкресливши критичне значення незалежності антикорупційних органів.

Після того, як з'явилася інформація про наміри підпорядкувати НАБУ генеральному прокурору, представники бюро висловили стурбованість, зазначивши, що це може суттєво підірвати їхню автономність.

Незважаючи на спроби деяких депутатів заблокувати трибуну та перешкодити розгляду законопроєкту, він був ухвалений з результатом 263 голоси "за". Найбільше підтримали його представники "Слуги народу", а також всі нардепи з депутатських груп "Довіра" і "За майбутнє", обидва крила забороненої ОПЗЖ, п'ятеро позафракційних, 15 депутатів з "Батьківщини", троє з "Євросолідарності" та одна депутатка з "Голосу". Тут ви знайдете список усіх прізвищ тих, хто віддав свої голоси за цю ініціативу.

У коментарі ЛБ директор НАБУ Семен Кривонос розповів, що Бюро правкою могли взагалі ліквідувати. На думку Кривоноса, цього не сталося через побоювання реакції міжнародних партнерів.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.