У Львові автомобіль наїхав на лося, внаслідок чого тварина загинула. Яка була реакція міської влади?
Вчора увечері на виїзді з Львова в бік села Рясне-Руське трапилася аварія, в якій зіткнулися автомобіль і дика тварина.
Цю інформацію озвучила пресслужба Львівської міської ради, повідомляє DailyLviv.com.
Вчора увечері на виїзді з Львова в бік села Рясне-Руське трапилася аварія, в якій зіткнулися автомобіль і дика тварина. Лось раптово вибіг на дорогу, і водій не встиг уникнути зіткнення. На жаль, тварина загинула на місці. Люди, на щастя, не постраждали.
Згідно з інформацією від очільниці управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради, існує ймовірність, що лось мешкав на території цього природоохоронного об'єкта, який займає 92 гектари в Залізничному районі міста, охоплюючи мікрорайони Білогорща, Левандівка та Рясне.
"Торфовище Білогорща" -- унікальна природна зона, де збереглися рідкісні види флори і фауни. Тут мешкає, зокрема, й лось європейський, занесений до Червоної книги України. Його неодноразово помічали місцеві мешканці. Завдяки зусиллям юристів Львівської міської ради заказник вдалося відстояти, тут відновилося природне середовище -- життя оживає, але разом із цим виникають і нові виклики.
У відповідь на нещодавній інцидент, міська адміністрація має намір встановити попереджувальні знаки 1.36 "Дикі тварини" уздовж дороги, що веде до природоохоронної зони. Це ініціатива спрямована на підвищення обережності водіїв і зниження швидкості руху в цьому районі. Крім того, мерія планує співпрацювати з науковцями, які вивчають місцеву фауну, щоб визначити найкращі місця для розташування цих знаків.
"У нинішніх умовах війни, це єдиний дієвий захід безпеки, який ми можемо швидко реалізувати. Звичайно, було б прекрасно створити спеціальні сітки або "зелені тунелі" для тварин, але наразі це не є технічно або фінансово здійсненним", - підкреслила Галина Микітчак.
Нагадаємо, що минулого року Львівська міська рада отримала грантові кошти ЄС у розмірі 4 мільйони гривень завдяки перемозі в конкурсі проєктів Restore4Life, організованому управлінням екології та природних ресурсів. Ця фінансова підтримка дозволить вже в цьому році розпочати ґрунтовні екологічні дослідження території заказника, а також реалізувати заходи з відновлення водного балансу. У завершальній стадії проєкту заплановано створення дерев'яних стежок та вежі для спостереження за птахами.