У Львові медики здійснили надзвичайну операцію на 10-місячній дитині, виростивши для неї частину печінки | УНН

Лікарі з Львова успішно виростили нову частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика на ім'я Дем'ян, що проживає в Буковині. Величезна злоякісна пухлина вразила майже всю печінку малюка, залишивши лише 15% здорових тканин. Щоб врятувати дитину, хірурги виконали унікальну операцію під назвою ALPPS. Підготовка до цього складного втручання тривала кілька місяців. Інформація про це була оприлюднена Першим медичним об'єднанням Львова, повідомляє УНН.

У Демʼяна злоякісну пухлину діагностували, коли йому виповнилося 4 місяці. У цей період хлопчик почав втрачати апетит, не додавав у вазі, а його шкіра стала помітно блідою. Лікарі з місцевої лікарні направили сім'ю до Лікарні Святого Миколая, де працює єдиний в західній Україні Центр для лікування холестатичних захворювань у дітей.

Експерти провели біопсію, яка підтвердила наявність у малюка значної злоякісної пухлини в печінці. Вона займає 8 сантиметрів з 12-ти (загальна довжина органу) і поширилась на всі чотири сектори печінки. Основна частина пухлини розташована в центрі, де проходять ключові судини. Через це Демʼянчика віднесли до групи пацієнтів з високим ризиком.

Життя маленького хлопчика опинилося під серйозною загрозою – йому залишалося жити лише кілька тижнів. Щоб врятувати його, лікарі терміново почали курс хіміотерапії, і всього за чотири місяці пухлина зменшилася вдвічі. Однак цього виявилося недостатньо, і необхідно було прийняти більш рішучі заходи.

Варіант із трансплантацією печінки лікарі відразу відкинули, оскільки Дем'янчик важив лише 8 кілограмів. За такої низької ваги показник виживання після пересадки органа є критично низьким, що робило її надто ризикованою.

Масове отруєння у львівському ресторані Кацуріна: кількість постраждалих зросла до 5617.07.25, 10:59 * 5428 переглядiв

Залишився ще один, дуже складний варіант — процедура ALPPS. Лікарі у Львові ніколи не виконували подібних хірургічних втручань, оскільки це нова технологія. По всьому світу щорічно проводять лише декілька таких операцій для дітей. ALPPS передбачає суттєву резекцію, що означає майже повне видалення печінки.

Після обговорень з польськими колегами, дитячі хірурги з Львова вирішують застосувати новий підхід. Це єдиний шлях, щоб врятувати життя Демʼянчика.

Підготовка до ALPPS-процедури тривала приблизно місяць. І ось настав той важливий момент. У ході першого етапу операції хірурги відокремили здорові ділянки печінки від тих, що були уражені пухлиною. Судини, які забезпечували кров'ю "хвору" частину, були затиснуті, щоб зупинити ріст пухлини, при цьому орган продовжував виконувати свої основні функції, - розповіли лікарі.

За тиждень після операції 15% відокремлених здорових тканин печінки виросли вчетверо. Таким чином медикам вдалося з критичного малого об'єму виростити достатню кількість тканини, необхідної для наступного етапу операції. Дитячі фахівці змогли повністю видалити хвору частину печінки.

На сьогоднішній день хлопчик продовжує проходити курс хіміотерапії, і результати його регулярних обстежень викликають позитивні емоції. Його печінка повністю відновилася і працює без збоїв. Апетит нарешті повернувся, і він активно набирає вагу. У липні на Дем'янчика чекає особлива подія – він незабаром відзначатиме свій перший день народження.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.