У Львові медики успішно виростили фрагмент печінки для десятимісячної дитини.

Зараз хлопчик проходить курс хіміотерапії. Його печінка повністю відновилася і працює в нормальному режимі.

У Львові медики успішно відтворили нову частину печінки в організмі десятимісячної дитини з Буковини. Практично вся печінка малюка була вражена серйозною злоякісною пухлиною, залишаючи лише 15% здорових тканин. Про це повідомили представники Першого медичного об'єднання Львова.

Відомо, що для порятунку хлопчика лікарі здійснили непересічну операцію під назвою ALPPS. Підготовка до цього складного хірургічного втручання тривала протягом кількох місяців.

У Дем'яна злоякісну пухлину діагностували у чотири місяці. У цей період малюк почав втрачати апетит, його вага перестала збільшуватися, а шкіра стала значно блідою. Лікарі з місцевої лікарні порадили родині звернутися до Лікарні Святого Миколая, де працює єдиний у західному регіоні України Центр холестатичних захворювань у дітей.

Фахівці здійснили біопсію, яка підтвердила наявність у дитини значної злоякісної пухлини в печінці. Вона має розміри 8 сантиметрів з 12-ти, що є довжиною самого органу, і поширена на всі чотири сектори печінки. Основна її частина розташована в центрі, де проходять основні кровоносні судини. Внаслідок цього хлопчика віднесли до категорії пацієнтів з високим ризиком.

Життя хлопчика було під загрозою - він міг померти за лічені тижні. Щоб врятувати дитину, лікарі негайно розпочали хіміотерапію, і вже за чотири місяці пухлина зменшилася вдвічі. Але цього було недостатньо і потрібно було ухвалити радикальніше рішення.

Лікарі швидко відхилили можливість трансплантації печінки, оскільки вага Дем'янчика становила всього 8 кілограмів. У таких умовах шанси на виживання після процедури виявляються вкрай низькими, що робить цю опцію надзвичайно небезпечною.

Залишився ще один, вкрай складний варіант - процедура ALPPS. Лікарі у Львові раніше не виконували подібних операцій, оскільки цей метод є новим. Щороку у світі лише кілька дітей підлягають таким втручанням. ALPPS передбачає значну резекцію, що означає практично повне видалення печінки.

Після обговорень з колегами з Польщі, дитячі хірурги Львова ухвалили важливе рішення і вирішили застосувати новий метод. Це був єдиний шлях, щоб боротися за життя Демʼянчика. Підготовка до ALPPS-процедури тривала близько місяця. У ході першого етапу хірурги здійснили розділення печінки на здорові та уражені пухлиною ділянки. Крім того, вони перетиснули судини, які забезпечували "хвору" частину кров'ю, щоб зупинити ріст пухлини, при цьому орган продовжував виконувати свої функції.

За тиждень після операції 15% відокремлених здорових тканин печінки виросли вчетверо. Таким чином медикам вдалося з критичного малого об'єму виростити достатню кількість тканини, необхідної для наступного етапу операції. Дитячі фахівці змогли повністю видалити хвору частину печінки.

Зараз хлопчик проходить курс хіміотерапії. Його печінка повністю відновилася і працює в нормальному режимі. До малюка повернувся апетит, і він активно набирає вагу.

Нагадуємо, що у Львові в дитячій лікарні святого Миколая хірурги успішно провели операцію на новонародженому, видаливши пухлину вагою півкілограма в області крижів і куприка. Цікаво, що ця дитина була народжена з тератомою, аналогічною тій, що була у її матері.

Попередньо повідомлялося, що група лікарів з Києва та Львова вперше в Україні здійснила операцію з пересадки комплексу серця та легень.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.