У Львові був опублікований перелік готелів, які зменшили свої ціни.
Вісімдесят відсотків найбільших готелів у місті виплачують своїм працівникам зарплату, яка дорівнює або перевищує середній рівень у галузі.
Цю інформацію надає пресслужба Львівської міської ради, зазначає DailyLviv.com.
У Львівській міській раді проаналізували рівень зарплат, які виплачують працівникам 26 найбільших готелів міста.
Згідно з інформацією від work.ua, середня заробітна плата в індустрії готельного обслуговування дорівнює 24 тисячам гривень. Варто зазначити, що тільки в двох готелях — Leopolis та Ibis — зарплати перевищують ті, що пропонуються в інших вакансіях. Ці заклади отримали визнання за свою соціальну відповідальність у бізнесі в місті.
Вісімдесят відсотків найбільших готелів міста сплачують працівникам заробітну плату на рівні чи вище середньої ринкової по галузі, а лише два готелі (FERENC Hotel & Restaurant та CITY INN SMART HOTEL) - менше законодавчо встановленого мінімуму.
Ці дані були представлені Інною Свистун, директоркою департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, на засіданні виконавчого комітету, що відбулося 15 квітня. Вже другий рік поспіль у міськраді проводять аналіз, метою якого є відстеження динаміки виплат та підвищення прозорості в цій галузі.
Отже, найбільші середні оклади спостерігаються в наступних готелях:
Premier Hotel Dnister -- 21 960 грн (у 2023 році -- 24 219 грн),
Best Western Plus Market Square Lviv -- 19 719 грн (у 2023 році -- 16 303 грн),
BANKHOTEL -- 19 232 грн (у 2023 році -- 8 635 грн).
Водночас у деяких готелях працівникам офіційно виплачується лише мінімальна заробітна плата, а іноді навіть менша. Зокрема:
FERENC Hotel & Restaurant – 6,352 UAH (in 2023, it was 6,646 UAH)
"Податок на доходи фізичних осіб, що сплачують готелі, є важливим джерелом фінансування міського бюджету. Проте ми помічаємо, що в деяких закладах середня зарплата є нижчою за мінімальну, що суперечить законодавчим нормам. Разом з тим, існують і позитивні приклади — готелі, які в порівнянні з минулим роком підвищили рівень офіційних виплат. Висловлюємо вдячність бізнесу за добросовісну та прозору сплату податків, що дозволяє підтримувати Збройні Сили та зміцнювати економіку нашого міста. Сподіваємось, що такі відкриті звіти сприятимуть кращому формуванню туристичної політики міста, а бізнес зможе стати більш відповідальним перед громадою", — підкреслила директорка департаменту економічного розвитку Інна Свистун.
В департаменті акцентують увагу на тому, що всебічний фінансовий звіт не лише сприяє моніторингу дотримання законодавчих норм, але й дозволяє оцінити реальний внесок кожного підприємства в міський бюджет. За даними департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, у 2024 році 26 найбільших готелів Львова внесли до бюджету міста 61,5 млн грн у вигляді податків.