У Львові змінили формат передачі Вифлеємського вогню миру. Дізнайтеся, хто став першим його отримувачем (відео)
Цьогоріч 33 раз пластуни привезли Вифлеємського вогню миру до України.
За інформацією пресслужби Львівської міської ради, повідомляє DailyLviv.com.
Сьогодні пластуни доставили до Львова Вифлеємський вогонь миру. Це символ надії та підтримки вперше отримали родини загиблих захисників України. Як зазначила Дарина Доскач, голова Львівського осередку Пласту, цьогоріч було вирішено змінити формат передачі вогню, почавши із родин полеглих Героїв, щоб вшанувати пам'ять тих, завдяки кому ми маємо можливість святкувати Різдво. Разом із міським головою Андрієм Садовим пластуни і рідні загиблих запалили лампадки з Вифлеємським вогнем.
"Цьогоріч це вже 33-ій раз ми привезли вогонь до України й поширюємо його по різних містах. Вогонь приїздить із Вифлеєму до Відня - його привозять скаути. І далі скаути різних держав приїздять вже до Відня і везуть його у свої країни. Так, вчора наші дівчата забрали його з Відня і сьогодні маємо його у Львові і в Україні.
Цей вогонь є символом єдності, тепла та любові. У цей складний період, через який проходить наша країна, ми вирішили змінити формат передачі вогню і розпочати цю акцію з могил новітніх Героїв, які відстоювали нашу незалежність. Нам важливо зберігати пам'ять про їхній внесок та вшановувати їхню пам'ять. Ми прагнемо подякувати їм і згуртувати людей навколо цієї важливої традиції", - зазначила Дарина Доскач, голова Львівського осередку Пласту.
Отже, акція передачі Вифлеємського вогню у Львові стартувала з Личаківського цвинтаря, де лампадки вже запалилися на могилах наших героїв.
"Тут є місце сили, тут спочивають наші Герої. Тому родини наших захисників першими отримують Вифлеємський вогонь від Пласту, який вони сьогодні привезли в Україну. І вже після родин його отримає вся громада, різні інституції та установи. Тут є місце сили, тому цього року розпочинаємо звідки", - наголосив мер Львова Андрій Садовий.
Довідка
Акція була започаткована в 1988 році як благодійний жест, покликаний принести світло з місця народження Ісуса Христа тим, хто святкує Різдво далеко від дому. Першими, хто підтримав цю ініціативу, стали скаути з Відня, а з часом до них приєдналися представники інших країн. В Україні вогонь вперше з'явився завдяки пластунам у 1992 році.
Пласт – це українська скаутська організація, яка є найбільшою молодіжною спільнотою в Україні з понад 2500 членами у Львові. Протягом 112 років Пласт формує свідомих і відповідальних громадян, які стають провідниками в українському суспільстві. Щороку волонтери Пласту витрачають понад 668 000 годин на виховання молоді та проводять більш ніж дві сотні таборів по всій країні.