У Львові представили нову ідею щодо створення Парку Героїв на Хуторівці, територію якого планують забудувати.
Робоча група Львівської міської ради представила ідею розвитку парку Героїв на Хуторівці. Запланований парк буде охоплювати територію, яку прагнуть зберегти від житлової забудови, інформує Львівський портал.
На думку головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, який представив концепцію розвитку, парк повинен перетворитися на:
Згідно з інформацією, наданою керуючим справами виконкому Львівської міської ради Євгеном Бойком, запланований Парк Героїв буде з’єднаний вело-пішохідними маршрутами з парком Івана Павла ІІ та Стрийським парком. Це стало результатом проєкту "Зелена лінія", який був розроблений архітекторами Групи 109 ще до початку повномасштабної війни.
"Парк Героїв буде символом нашої вдячності та обов'язку перед тими, хто відстоював і продовжує відстоювати наше право на краще майбутнє", - зазначив Євген Бойко.
Згідно з інформацією Львівського порталу, 17 жовтня 2024 року під час засідання міської ради було прийнято рішення про відкриття Парку Героїв на території Хуторівки.
Чому відкриття парку на Сихові має велике значення?
На цю територію має намір претендувати компанія "Агрокультура Захід". У 2021 році вона придбала невеликий будинок та декілька господарських споруд на вулиці Хуторівка, 51, поряд із духовною семінарією. Тепер, маючи у власності цю нерухомість, компанія планує оформити 2,7 гектари землі для зведення багатоквартирних будинків. Цікаво, що приблизно 80% цієї ділянки наразі залишається незабудованою.
Ще у вересні 2021 році мерія Львова заявляла про захоплення майже 1 га комунальної землі за цією ж адресою під масштабну забудову. Тоді міська інспекція ДАБК виявила там самовільні будівельні роботи. Згодом міська рада поскаржилась у Держгеокадастр, збиралась звернутись і в прокуратуру. У липні 2023 року поліція почала досудове розслідування щодо ділянки на вул. Хуторівка, 51 за ч.2 ст. 364 ККУ (зловживання владою або службовим становищем).
Тепер на цій території Львівська міська рада хоче облаштувати парк пам'яті. Іменні дерева висадити тут збираються з родинами військових, які загинули на війні з російськими окупантами. Ініціативу підтримують громадські організації, зокрема ГО "Родин полеглих героїв Львівщини".
Крім того, цей підхід має на меті захистити територію від можливого будівництва.
Хто є ініціатором цього будівництва?
Згідно з інформацією від NGL.media, Оксана Званич займає посаду директорки "Агрокультура захід". Вона також виконує обов'язки бухгалтера в "Галерея-центр", що належить Ірині та Володимиру Женчаків. Крім того, вона є керівником компанії "Аура енергія", що належить тому ж Володимиру Женчаку, який відомий своєю роллю віце-голови наглядової ради ПАТ "Мульті Весте Україна 3", яка володіє ТРЦ Forum Lviv.
Компанія "Агрокультура захід" була заснована фірмою "Шельф 1", основними акціонерами якої є Ольга Мандзюк (82%) та Христина Федюк (18%). Ольга Мандзюк є підписантом у ПАТ "Мульті Весте Україна 3" і раніше очолювала "Мол девелопмент", поки її не змінив Володимир Женчак. Крім того, Мандзюк є співвласником підприємства "Коктейль стар" разом з Андрієм Залуцьким. Христина Федюк, у свою чергу, має частку в ТОВ "Прогрес-Львів", яке спеціалізується на виробництві взуття.