У Львові відзначили значну передачу автомобілів для Збройних Сил України в рамках ініціативи "ГеройCar".

У Львові благодійники передали оборонцям автомобілі на загальну суму 10 мільйонів гривень. 35 транспортних засобів отримали військові та направились у Запорізький, Херсонський, Харківський та Донецький регіони. Репортаж Романа Гавриліва.

Зазвичай на пішохідній площі Ринок не побачиш жодної автівки. Та цього разу не так. Уздовж - вишикувані пікапи, буси, позашляховики. Усього 35 машин. Біля кожної воїни вже з ключами.

Псевдоназва "Маестро", солдат:

На фронті автомобіль сприймається як звичайний витратний ресурс. Іноді трапляється, що машина прибуває і не витримує навіть кількох днів у бойових умовах.

Боєць за позивним "Маестро" служить з 2023 року: починав на Запоріжжі, тепер везе пікап побратимам на Донбас. Каже, на передовій дошкуляють ворожі дрони, тож авто додатково обладнають РЕБ-системою. Але такого замало. Є вимоги і до самої машини.

Псевдоназва "Маестро", солдат:

Насамперед, яка має бути автівка? Навіть не те що зручна, а маневрена. Після танків, після вирв, де прилетіли снаряди, необхідно, щоб автівка могла маневрувати.

Штурман дрона "Дизайнер" говорить про радіоелектронну боротьбу з обережністю. Ворог разом зі своїми товаришами намагається атакувати безпілотники, використовуючи оптоволоконні технології. Захиститися від них практично неможливо. Але це не єдина складність, з якою стикаються оборонці.

Позивний "Дизайнер", член збройних сил.

Попри те, що автомобілі піддаються обстрілам, вони часто виходять з ладу. А якщо врахувати, в якому стані дороги на Донбасі, можна сказати, що їх фактично немає. Всі станції технічного обслуговування переповнені. Виправити автомобіль - це справжня пригода, яка потребує чимало часу.

Автомобіль, що підтримає команду "Дизайнера", доставлятиме боєкомплект, необхідне обладнання та самих військовослужбовців до їхніх позицій. Цей солдат вже рік служить на фронті, допомагаючи точніше вражати ворога. Раніше він займався волонтерством та працював у сфері креативних інновацій.

Позивний "Дизайнер", член збройних сил.

Я усвідомив, що вже не маю сил ховатися від ТЦК чи від чогось іншого. Мені зрозуміло, що я молодий і здоровий, тому мушу встати на захист.

Попри канонаду вибухів і постійну небезпеку, автівка має дістатися позицій. Тому у бійця за позивним "Декан" єдине бажання.

Псевдоним "Декан", військовий службовець:

Я закликаю всіх, хто має можливість захищати нашу країну, приєднуватися до Збройних Сил України. А тим, хто може надати підтримку, прошу не залишатися осторонь – ваша допомога є вкрай цінною.

Своє псевдонім він отримав завдяки роботі на історичному факультеті одного з університетів Тернополя. У перші дні повномасштабного вторгнення вирішив приєднатися до територіальної оборони. Згодом "Декана" відсторонили від служби, оскільки він є батьком чотирьох дітей, але він все ж таки повернувся до лав захисників.

Псевдоним "Декан", військовий службовець:

Основна маса моїх добрих друзів перейшли в Сили безпілотних систем. І незадовго я до них приєднався. Щось є таке, яке постійно тягне магнітом до товариства, ти хочеш бачити своїх побратимів, відчувати їхнє плече.

Весь транспорт вирушає зі Львова до зони конфлікту. Автомобілі були придбані за межами країни, відремонтовані та передані в рамках ініціативи "ГеройCar". Загальна вартість становить 10 мільйонів гривень.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.