У Львові медики успішно порятували восьмирічну дівчинку, яка страждала від небезпечної пухлини.

Восьмирічна Яна Пасічник, яка походить з Вінниччини, з початку весни майже не поверталася додому. Її новим місцем перебування став Львів, де дівчинка проходила лікування в лікарні.

Все почалося з хвороби, симптоми якої вперше з’явилися в березні. Тоді у дівчинки з’явився свербіж у долонях — настільки інтенсивний, що вона чухала їх щіткою. Пізніше у неї також пожовтіли білки очей.

Тоді батьки негайно звернулись до районної лікарні. Звідти, з підозрою на пухлину підшлункової залози, дитину скерували до Вінниці, де медики підтвердили: у дівчинки -- новоутвір голівки підшлункової залози.

Медики повідомляють, що пухлинне утворення прогресувало, затискаючи жовчні протоки у дитини. Внаслідок цього жовч не могла виводитися, накопичуючись в організмі дівчинки, що призвело до її жовтушності. До того ж, дитина страждала від високої температури, яка значно послаблювала її.

З метою порятунку родини терміново направили до Львова, в Дитячу лікарню святого Миколая. Лікарі провели додаткові обстеження Яни і виявили, що пухлина збільшилася до 10 сантиметрів — приблизно до розміру кулака.

Лікарі терміново встановили у жовчні протоки дівчинки 5-міліметрову трубку, яка дозволила жовчі потрапляти до кишківника. Це принесло Яні полегшення. Після цього медичні спеціалісти провели біопсію, щоб з’ясувати природу новоутворення: чи є воно доброякісним чи злоякісним. В результаті виявилося, що у Яни діагностували панкреатобластому — рідкісну і агресивну злоякісну пухлину. Одним із її характерних симптомів є свербіж долонь.

"Перед тим як перейти до видалення пухлини, нам було необхідно спочатку зменшити її обсяги. Команда наших дитячих онкологів призначила дівчинці курс хіміотерапії, що складався з 7 блоків протягом 7 місяців. Це дало позитивний результат: розмір пухлини зменшився з 10 до 2 сантиметрів. Лише після цього тривалого лікування ми змогли розпочати оперативне втручання", — ділиться хірург і медичний директор Дитячої Лікарні Святого Миколая Олександр Калінчук.

В ході хірургічної процедури наші експерти успішно усунули пухлинне утворення, разом з яким була видалена частина жовчних шляхів та дванадцятипалої кишки. Після цього хірурги перейшли до етапу реконструкції, з'єднавши підшлункову залозу дитини з кишківником, шлунком і жовчними протоками. Незважаючи на часткове видалення жовчних шляхів, нам вдалося зберегти їхню функціональність у повному обсязі.

Операція тривала близько чотирьох годин і завершилася успішно. Тепер дівчинка почувається добре і вже повернулася додому.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.