У Міністерстві економіки закликають підприємців об'єднати зусилля для боротьби з ухиленням від санкцій.

Цю інформацію під час круглого столу "Санкційна політика та управління арештованими активами в галузі надрокористування: виклики, висновки, майбутнє", що пройшов в Укрінформі, озвучила Ярослава Максименко, директорка Департаменту політики власності та санкцій Міністерства економіки України.

Обговорюючи механізми прийняття рішень у рамках Міжвідомчої робочої групи щодо реалізації державної санкційної політики, вона підкреслила, що численні українські підприємства досі мають кінцевих бенефіціарних власників (КБВ), які є під санкціями, а також пов'язані з ними компанії.

"Зазвичай це успішні компанії, які виконують свої податкові зобов'язання, сплачують орендну плату та створюють робочі місця для українців. Проте, парадоксально, ці ж компанії демонструють наявність 185% акціонерів, хоча їхня загальна кількість не може перевищувати 100%. Це свідчить про можливі спроби обійти санкції. Тому, коли ми говоримо про необхідність зменшення негативного впливу санкцій на бізнес, варто також розглядати шляхи запобігання обходу цих санкцій," - зазначила Максименко.

Однією з головних цілей у цьому контексті є запобігання негативному впливу санкційних КБВ на українські компанії. Це можна досягти шляхом внесення змін до чинних законодавчих актів.

"Міністерство економіки спільно з іншими державними установами в межах Міжвідомчої робочої групи та експертних команд розробило певні пропозиції. Хоча вони ще не є досконалими, проте частково вирішують проблеми, пов'язані з підприємствами, які через своїх власників мають зв'язки з державою-агресором", - зазначила чиновниця.

Під час розробки цих змін, як зазначила вона, були враховані певні рекомендації Європейської бізнес асоціації. Представниця Мінекономіки також закликала до обговорення інші підприємницькі об'єднання та безпосередньо бізнеси, які страждають від наслідків санкцій щодо КБВ.

"Необхідно об'єднати зусилля, оскільки ми опинилися в ситуації, коли з одного боку потрібно підтримати компанії, діяльність яких обмежена через власників, що підпадають під санкції, а з іншого – триває процес виведення активів з України, використовуються схеми, які обходять санкції, і відбуваються інші дії, що не приносять користі ані державі, ані національному господарству, а також, як я впевнена, самим підприємствам", - зазначила Максименко.

За інформацією, на кінець минулого року в Україні під санкціями Ради національної безпеки та оборони опинилося 184 компанії, зокрема найбільше з них з Києва, Одеси та Львова. Згідно з рішеннями РНБО, кожен другий з цих бізнесів залишиться під санкціями до 2027 року, в той час як 36 підприємств зможуть вийти з-під обмежень не раніше 2034 року. Безстрокові санкції введено проти 28 компаній.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.