У Верховній Раді знову висловилися за необхідність обмеження використання Telegram в Україні у зв'язку з вибухом в Івано-Франківську.

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин знову виступив з ініціативою щодо обмеження використання месенджера Telegram в Україні. Це сталося після вибухів в Івано-Франківську, які були пов'язані з вербуванням підлітків російською ФСБ.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Відреагувавши на події в Івано-Франківську, депутат зазначив: "росія вбиває українських підлітків, залучаючи їх через Telegram. Які ще докази потрібні для обмеження цієї платформи? Скільки ще життів має бути втрачених?"

У коментарі для "Інтерфакс-Україна" Юрчишин зазначив, що існує кілька можливих варіантів і механізмів для обмеження функціонування Telegram в Україні.

"Перш за все, мережі повинні нести відповідальність за невиконання своїх обов'язків у наданні інформації, що могла б допомогти у розслідуванні кримінальних справ. В Україні підтримка тероризму є кримінально караним діянням. Таким чином, якщо месенджер не надає необхідні дані, його власники повинні бути притягнуті до відповідальності, а також слід добиватися їхньої співпраці," -- наголосив він.

Юрчишин також зазначив, що в умовах України було б розумно зупинити всі офіційні комунікації держави в цьому месенджері.

Вибух у Івано-Франківську.

У вечірній час 11 березня неподалік залізничного вокзалу в Івано-Франківську відбулося кілька вибухів. Внаслідок цієї трагедії загинув 17-річний юнак, а 15-річного підлітка госпіталізували з серйозними травмами. Також постраждали ще дві особи: 20-річний чоловік і 23-річна жінка.

Служба безпеки України встановила, що за цими вибухами стоїть російська ФСБ. Окупанти використовували Telegram для вербування підлітків, які шукали можливості підзаробітку в інтернеті.

Отже, молодим людям доручили створити саморобну вибухівку і два вибухових апарати, які були приховані під виглядом термосів. Для забезпечення конспірації вони виконували ці дії в квартирі, орендованій у кураторів, розташованій в багатоповерховій будівлі неподалік залізничного вокзалу. Взамін їм обіцяли фінансову винагороду в розмірі 1700 доларів.

Приблизно о 18:30 11 березня група підлітків рухалася до місця, де планували залишити один з вибухових пристроїв. По дорозі російські спецслужби, що дистанційно контролювали їх маршрут за допомогою GPS, активували вибухівку, заховану в їхньому пакеті.

Частка Telegram в Україні

У лютому представник ГУР Міністерства оборони Андрій Юсов висловив думку, що Telegram несе "велику кількість ризиків для України". Він зазначив, що небезпеку для національної безпеки представляє не лише конкретні медіа ресурси на цій платформі, а сама соціальна мережа в цілому.

Опитування демонструють, що цей месенджер виступає основним джерелом інформації для населення України, адже 47% українців отримують з нього новини та відомості.

У самих Telegram стверджують, що їхня платформа є абсолютно безпечною для українських користувачів. Проте у Верховній Раді виникли заклики до посилення контролю над Telegram, особливо після затримання засновника Павла Дурова у Франції. Народний депутат Микола Княжицький виступив з ініціативою щодо розробки відповідного законопроєкту у Верховній Раді.

Зрештою, у вересні Рада національної безпеки та оборони України видала рекомендації обмежити використання Telegram для службового листування та на службових пристроях. Це рішення, зокрема, довели до відома депутатів Верховної Ради.

Подібне рішення ухвалили й в інших установах, зокрема у Львівській обласній військовій адміністрації та університетах.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.