У Верховній Раді розглядають можливість підвищення штрафів за неправомірне паркування на місцях, призначених для осіб з інвалідністю.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на коментар голови комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк.

За її словами, транспортна інфраструктура великих міст, зокрема столиці, на сьогоднішній день не відповідає фактичній кількості автомобілів та реальним потребам у паркових місцях. Внаслідок цього, ситуація з паркуванням автомобілів у зоні, не призначеній для цього, стає дедалі більш складною. Як результат, мешканці міст вимушені залишати свої автомобілі у невідведених для цього місцях, зокрема на паркувальних зонах для людей з інвалідністю.

"З метою покращення ситуації, у нових державних будівельних нормах, які були введені ще до початку війни, передбачалося збільшення кількості паркомісць при будівництві житлових об'єктів. Проте, деякі забудовники, намагаючись зменшити свої витрати, іноді ігнорують цю вимогу. В результаті, кількість паркомісць виявляється недостатньою, і люди змушені паркуватися у недозволених місцях, зокрема на зонах, призначених для осіб з інвалідністю," - зазначила голова комітету містобудування.

Вона навела приклад: нещодавно у Львові ветеран зробив зауваження водієві, котрий припаркував своє авто на місці, призначеному для людей з інвалідністю. Порушник не усунув свою автівку, як зазначила Шуляк, натомість ветеран зазнав образ і навіть спроби наїзду з боку цього водія.

Такі кейси, на жаль, непоодинокі, зауважує Шуляк, і вирішувати проблему потрібно системно. По-перше, за рахунок збільшення штрафів для порушників. По-друге, за рахунок вдосконалення законодавства щодо відповідальності за проектування житлових будинків та інфраструктури з неналежним забезпеченням паркомісць.

"Відповідальність за ситуацію повинні нести як ті, хто будує житлові комплекси без належної кількості паркомісць, так і водії, які через це паркуються неналежним чином. Наразі штрафи сягають до 2 тисяч гривень, але, як свідчить практика, цього явно недостатньо. Крім того, необхідно подбати про збільшення кількості паркувальних місць для осіб з інвалідністю. У комплексі ці дії можуть суттєво допомогти в розв'язанні існуючої проблеми," - зазначила Шуляк.

Вона зазначила, що реалізація останніх двох етапів повинна відбутися найближчим часом, оскільки внаслідок війни кількість осіб з інвалідністю постійно зростає, і тому існує нагальна потреба в створенні безбар'єрного середовища. Особливо важливою є можливість організації паркувальних місць.

"Слова можуть бути переконливими, але якщо вони не приносять результату, потрібні конкретні дії. Як показує практика, м'яке нагадування про дотримання законодавства не завжди дає ефект. Тому, на мою думку, необхідно вжити заходів. Випадки з евакуаторами продемонстрували, що люди починають усвідомлювати вартість своїх дій. Тож, сподіваюся, аналогічний підхід буде ефективний і щодо паркування на місцях, призначених для осіб з інвалідністю," - висловила свою думку Шуляк.

Голова комітету містобудування також зазначила, що незабаром у парламенті розглядатимуть новий законопроєкт, мета якого - впорядкувати правила розміщення в Україні МАФів та парковок та умов отримання дозволів на це. Відповідний проект закону - №10308 зареєстрували у Верховній раді наприкінці грудня 2023 року.

"Розгляд законопроєкту просувається повільно, і існує певний опір. Проте я сподіваюся, що ми зуміємо завершити цю справу. Як свідчить досвід, це цілком досяжно," - зазначила Шуляк.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.