Вчительки в західній Україні до встановлення радянської влади.

Товариство "Рідна Школа", яке об'єднувало цих педагогів, протягом майже п'яти десятиліть займалося виданням шкільних підручників, читанок, різних видів дитячої літератури, щорічних календарів та багатьох інших матеріалів для юних українців Галичини.

На цій фотографії представлені українські педагогині в Станіславові, теперішньому Івано-Франківську. Знімок, який поділився в Facebook історик Микола Бандрівський, походить з родинного архіву Романа Дем'янчука. Він був зроблений у травні 1937 року, повідомляє DailyLviv.com.

На зображенні зображено чотирьох молодих жінок з Галичини, які в той час працювали в Товаристві "Рідна Школа", заснованому у Львові в 1881 році.

Першою ліворуч стоїть Ольга Олійник, біля неї - Ольга Світна (за інформацією Nadija Zhyljak). Причому, усі четверо жінок, що на фото, викладали в єдиній на увесь Станіславів школі-семилітці, оскільки інші українські школи були лише початковими. Товариство "Рідна Школа", яке об'єднувало цих педагогів, протягом майже п'яти десятиліть займалося виданням шкільних підручників, читанок, різних видів дитячої літератури, щорічних календарів та багатьох інших матеріалів для юних українців Галичини.

За словами історика, робота вчительок буда непростою. "То були тяжкі 1930-ті роки, коли у Східній Галичині уряд Пілсудського запровадив горезвісну пацифікацію (лат. "умиротворення") для галицьких українців, щоби їх спершу зденаціоналізувати, а в перспективі й сполонізувати. Приміром, осередки "Рідної Школи" були заборонені польською окупаційною владою й на позагалицьких тереннах - на Волині, Холмщині і на Підляшші, де у той час зумисне підпалювали українські православні церкви, а в Галичині закривали читальні "Просвіти", ліквідовували осередки "Лугів" і "Сокола-Батька",- нагадує Микла Бандрівський.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.