На URC-2025 голова УВЕА повідомив, що Україна в даний час реалізує проект з будівництва вітрової електростанції потужністю 700 МВт, оснащеної системою накопичення енергії на 200 МВт.
В Україні в даний час реалізується проект з будівництва більше 700 МВт вітрових електростанцій, разом з ними також розвиваються системи накопичення енергії (СНЕ, BESS) потужністю понад 200 МВт. Про це повідомив Андрій Конеченков, голова правління Української асоціації вітроенергетики.
"Найголовніше, що ми маємо активні проекти, які реалізуються в даний момент - більше 700 МВт нових вітрових установок вже перебувають на стадії будівництва. Крім цього, також зводиться понад 200 МВт систем накопичення енергії (BESS), які є критично важливими для формування сучасної та адаптивної енергомережі," - зазначив Конеченков під час панельної дискусії на тему інвестування в енергетичну стійкість та відновлення України в рамках URC-2025, що проходила в Римі в середу, повідомляє кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".
Він підкреслив, що у період з 2022 року до початку 2025 року Україна запустила в експлуатацію 258 МВт нових потужностей вітрових електростанцій, з яких половина була профінансована міжнародними інвесторами.
"Це свідчить про міцний фундамент довіри та партнерства, який ми мали до війни, фундамент, який ми зараз відновлюємо", - зробив висновок глава УВЕА, наголосивши, що "український ринок вітроенергетики не просто виживає, він активний, зростає та відкритий для бізнесу".
Він також зазначив, що географічний акцент нового розвитку природно перемістився до західних областей України, де ситуація є більш стабільною.
Згідно з інформацією в його презентації, Україна має загалом 1,9 ГВт потужності вітрових електростанцій, з яких 69% розташовані на тимчасово окупованих територіях.
Очільник УВЕА зазначив, що підвищення активності на ринку пов'язане з рядом стратегічних ініціатив у сфері розвитку відновлювальних джерел енергії. Серед них важливу роль відіграє Національний план дій у сфері відновлюваної енергетики, який визначає амбіційну мету — досягнення 6,2 ГВт потужностей вітрових електростанцій до 2030 року.
Окрім цього, Стратегія розвитку розподіленої генерації виділяє вітрову енергетику як основний елемент для формування децентралізованої та стійкої енергетичної мережі, яка має підвищену стійкість до атак.
Він також повідомив про організацію форуму, присвяченого вітровій енергетиці, який відбудеться у Львові 9 вересня.
На V конференції з енергетичного права, що відбулася 3 липня, Конеченков зазначив, що в Україні цього року планується ввести в експлуатацію від 300 до 500 МВт вітрової енергетики, в залежності від темпів підключення до електромережі.