Українці займають перше місце серед іноземців за придбанням нерухомості в Польщі, повідомляє видання Rzeczpospolita.

Часто придбання нерухомості здійснюється за рахунок готівкових коштів.

У 2023 році іноземні інвестори досягли рекорду у сфері нерухомості в Польщі, здійснивши 17 330 угод, які в сумі охоплюють понад мільйон квадратних метрів. Для порівняння, у 2022 році цей показник був трохи більше ніж 14 тисяч угод. Найбільший інтерес спостерігається у великих містах країни, зокрема, найбільше угод зафіксовано у Варшаві (3535), Кракові (1523) та Вроцлаві (1491). Аналітики оцінюють, що іноземці складають приблизно 6% від загальної кількості покупців на польському ринку житла, про що повідомляє видання Rzeczpospolita.

Закордонні інвестори найбільше зацікавлені в покупках нерухомості в Мазовецькому воєводстві, де було придбано понад 508 тисяч квадратних метрів. Також активність спостерігається у Нижньосілезькому та Малопольському регіонах. Міністерство внутрішніх справ та адміністрації підтвердило виданню Rzeczpospolita, що Варшава залишається найпопулярнішим вибором серед покупців.

Національний склад покупців досить різноманітний, але найбільше квартир придбали українці. За ними йдуть білоруси, росіяни, індійці, британці та в'єтнамці. Середня площа придбаного житла становить приблизно 58 квадратних метрів.

Чому великі міста стають осередками для іноземних інвесторів? Патрік П'єта, старший агент компанії Hamilton May, зазначає, що більшість інвесторів вбачають у купівлі нерухомості можливість для фінансового зростання, віддаючи перевагу сучасним житловим комплексам, які мають потенціал для підвищення вартості. Багато людей, переїхавши до Польщі на постійне проживання, сприймають придбання житла як спосіб закріпитися на новому місці.

Зазвичай ці квартири придбаваються за готівку, без залучення іпотечних кредитів. Як зазначає П'єта, українські покупці, які приїхали після початку повномасштабного конфлікту, вважають ціни у Варшаві більш прийнятними у порівнянні з довоєнними ставками в Києві.

2023 року помітну роль в активності покупців відіграла програма "Безпечний кредит 2%", якою скористалися 3044 іноземці -- переважно громадяни України (2215), а також білоруси, індійці та росіяни. Ця підтримка посилила попит на первинне житло серед нових резидентів.

Додатковим чинником став Закон 1994 року, який спрощує іноземцям придбання нерухомості у Польщі. При дотриманні низки умов, наприклад, якщо житло не знаходиться у прикордонній зоні і призначене для власних потреб, отримувати дозвіл міністра МВС не потрібно. Це не поширюється, наприклад, на узбережжя Балтики -- такі міста як Сопот чи Криниця-Морська вимагають окремого погодження.

Тим не менш, у 2024 році з усіх об'єктів, куплених з дозволу, понад 360 із 527 розташовані саме у Поморському воєводстві. У 143 випадках надання дозволу було відмовлено -- найчастіше через відсутність прозорості джерел фінансування чи побоювань у питаннях безпеки.

На даний момент вплив іноземців на ринок житла в Польщі залишається помірним, але може зрости. Насамперед помітно їх вплив на ринок оренди: більшість приїжджих починають з оренди житла, перш ніж переходять до покупки.

Близько 2 мільйонів іммігрантів з України та Білорусі, що проживають у Польщі, створюють постійний попит на оренду та придбання житла. У цьому контексті активно зростають агентства нерухомості, які спеціалізуються на обслуговуванні клієнтів з Східної Європи.

Раніше повідомлялося про те, що у квітні ціни на оренду житла у Києві в середньому були порівняні з цінами у Львові, але трохи дешевше, ніж в Ужгороді.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.