Українців закликають обміняти застарілі копійки: які саме монети приймають і з якою метою це робиться.
Українці до 6 грудня зможуть здавати монети, що вийшли з обігу - номіналом 1, 2, 5, 25 копійок - аби допомогти українським військовим і цивільним, які постраждали в результаті бойових дій. Зробити це можна у відділеннях ПриватБанку, Ощадбанку та ПУМБу (слід уточнити у самому банку, які філії беруть участь у зборі).
Про продовження термінів акції SuperCoins повідомили у Національному банку України (НБУ). "Спостерігаємо велику кількість бажаючих приєднатися до нашої благодійної акції зі збору монет SuperCoins. Щоб усі бажаючі могли взяти участь, ми продовжуємо її до 6 грудня", - йдеться в повідомленні.
Крім стародавніх монет, ви також можете здати банкноти та обігові монети - 10 і 50 копійок, а також 1, 2, 5 і 10 гривень. При здачі цих грошей важливо обов'язково повідомити банківського касира, що ви берете участь у акції SuperCoins.
Усі зібрані кошти буде перераховано на рахунок Superhumans Center. Це клініка з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни.
Крім того, з 1 листопада українці зможуть продати чи здати пошкоджені інвестиційні монети не лише у Києві. НБУ розширив мережу, де це можна буде зробити, ще на чотири великі міста - Львів, Одесу, Харків та Дніпро. Це відбувається не в рамках благодійної акції.
Найдорожча з таких монет - золота монета Архістратига Михайла номіналом 20 гривень, викарбувана у 2011 році. За неї НБУ пропонує понад 114,5 тис. гривень. За решту - від 1,4 тис. до 61,8 тис.
Як повідомляв OBOZ.UA, термін "копійка" в Україні визнали символом російського імперіалізму та об'єктом колоніальної спадщини. Тому заміна назви розмінної монети на "крок" історично, семантично та економічно виправдана, заявили в НБУ.